No 01.03.2016-05.03.2016 Druvienas pamatskolas skolotājas Tatjana Ābeltiņa un Valda Putene kopā ar diviem 7.klases skolēniem devās uz Pakruojis Lygumai Basic skolu Lietuvā, kur tikās ar projekta partnerskolu skolotājiem no Somijas un Lietuvas, lai kopīgi strādātu pie projekta Nordplus Junior 2015 otrā posma.

druv1603  Projekts “Step without footprint” ir saistīts ar ekoloģiskās pēdas samazināšanu un radošu pieeju otrreizējo lietu pārstrādei. Šoreiz visām partnervalstīm bija jāprezentē apģērbi vai to aksesuāri, kuri darināti no drēbēm, kas vairs netiek valkātas.

Katras projekta skolas uzdevums bija sagatavot un prezentēt apģērbu un aksesuāru kolekciju īpašā modes skatē, kur modeļu lomā iejutās Pakruojis skolas 1.-3. klases skolēni. Lai piešķirtu modes skatei avangarda garšu, Druvienas pamatskolas skolotāji uz Lietuvu veda arī Gulbenes tērpu teātra ”Varavīksne” gatavotos tērpus. Tie izraisīja apbrīnu jauno modeļu acīs, un arī partneri tērpus uzņēma ar skaļām ovācijām. Jāpiebilst, ka šie tērpi arī tika gatavoti no lietām un apģērbiem, kas ikdienā vairs netiek lietoti. Lai modes skate būtu ne tikai krāšņa, bet arī gracioza, skolēniem bija iespēja klātienē redzēt un mācīties defilē, jeb apģērba demonstrēšanas prasmes. Lietuvas skolas skolēni kopā ar saviem skolotājiem bija sagatavojuši cepuru kolekciju, kas papildināja apģērbu kolekcijas. Savukārt Somijas skolotāji bija sagatavojuši ādas somas, kas tika gatavotas no ādas zābaku stulmiem.

Aprīļa beigās Druvienas un Lietuvas skolas skolotāji dosies uz tālo Somiju, kur kopīgi gatavos mūzikas instrumentus no otrreizējās pārstrādes lietām un sniegs koncertu Forssas iedzīvotājiem.

Projekta koordinatore, Druvienas pamatskolas skolotāja Tatjana Ābeltiņa