10. martā Gulbenes kultūras centrā vienkopus pulcējās skolu jaunatne uz skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursu Vidzemē. Piedalījās 26 runātāji dažādās klašu grupās, sākot no 1. klases līdz 12. klasei, no Gulbenes, Alūksnes, Apes, Balvu, Rugāju, Smiltenes novadiem un pieci mazo formu uzvedumi no Tirzas, Alūksnes, Pededzes, Praulienas un Smiltenes skolām.

No Gulbenes novada uz konkursu tika izvirzīti Markuss Rauza un Markuss Čeksters no Gulbenes vidusskolas, Elisa Mūrniece no Gulbenes 2. vidusskolas, Endijs Puļļa no Lejasciema vidusskolas un Tirzas pamatskolas uzvedums “Ezīša Pušķīša dāvana”.

Žūrijā – Dace Jurka, VISC vecākā referente, Dace Liepeniece pedagoģe, režisore un Rihards Lepers, aktieris. Pēc stingrās un prasīgās žūrijas lēmuma I pakāpes diplomu saņēma Markuss Rauza un Markuss Čeksters , II pakāpes diplomu ieguva Elisa Mūrniece un Tirzas skolēnu uzvedums, III pakāpes diploms- Endijam. Viss “goda pjedestāls” ar mūsējiem! Lepojamies!

Patīkamu pārsteigumu dienas noslēgumā sagādāja aktieris Rihards Lepers, pats runājot dzeju un nodziedot divas dziesmas. Iedesmojoši!

Nākošā konkursa kārta notiks Rīgā, maijā, uz to žūrija uzaicinās dalībniekus, kad būs notikuši konkursi visā Latvijā.

E.Siļķēna