Pagājušajā piektdienā, 18. martā, pirmsskolas skolotāju palīgi no 10 mūsu novada izglītības iestādēm devās ekskursijā uz Cēsīm. Vispirms apskatījām Cēsu 5. pirmsskolas izglītības iestādi, kas ir jaunākais bērnudārzs pilsētā. Vadītāja Liene Kazaka atsaucīgi izrādīja gaišās, moderni iekārtotās un pavasara noskaņās skaisti izrotātās telpas, kā arī atbildēja uz daudzajiem jautājumiem par skolotāju palīgu darba organizāciju šajā bērnudārzā. Mūs priecēja arī bērnu koncerts, un īpašu interesi, protams, izraisīja peldbaseins.

Pēc tam apskatījām jauno Vidzemes koncertzāli. Bija iespēja gan nedaudz atsaukt atmiņā mūsu valsts vēsturē nozīmīgus notikumus Cēsu pusē, gan izstaigāt zāles, gaiteņus un pat grimētavas, gan paskatīties uz skatuvi no prožektoru skatupunkta. Aplūkojām arī mākslinieka Egila Rozenberga brīnišķīgos gobelēnus.

Pēcpusdienā viesojāmies Blomes pagasta “Donās”, kur mūs viesmīlīgi uzņēma saimniece Ilze Briede, kuru labi pazīstam kā atraktīvo Kūku karu vadītāju. Īstas lauku rupjmaizes cepšana un degustēšana mijās ar dzirkstošām sarunām par dzīvi, par maizi un TV šoviem. Uzklausījām arī Ilzes padomus par bērnu ēdināšanu, kuros noteikti vērts ieklausīties.

Atvadoties ekskursijas dalībnieces pauda apņēmību likt lietā jauniegūtās idejas un noteikti vēlreiz apmeklēt koncertzāli “Cēsis”. Lai izdodas!

Gulbenes novada pirmsskolas metodiskās apvienības vadītāja Inita Artistova