Attēls

Kā vārdos aprakstīt sirds siltumu, prieku acīs, gaišus smaidus? Tā visa bija daudz, kad 31.maijā kopā tika aicināti Gulbenes novada latviešu valodas skolotāji – seniori un tagad strādājošie. Īpaši lauku vidē latviešu valodas skolotājs ir kas vairāk par skolas cilvēku, liela daļa no mūsu cienījamajiem pedagogiem ir bijuši pagasta kultūras dzīves centrā.

Vairums no senioriem skolas darbu atceras ar prieku, bet tagad prot pilnvērtīgi izbaudīt laiku arī bez darba. Labā atmiņā ir palikušas kopīgās valsts pārbaudes darbu labošanas Gulbenē.

Skolotāja Dzidra Pliķēna gan netika, bet mums bija iespēja atsūtītajos dzejoļos atkal izbaudīt viņas skaisto, kaligrāfisko rokrakstu. No skolotājas Vēmas Bisinieces joprojām staro saules gaišums un labestība. Skolotāja Dagmāra Prohorova joprojām ir elegances un sievišķības paraugs un mūs lutināja ar saviem pašceptajiem gardumiem. Skolotāja Aīda Rozentāla ir saglabājusi savu aktīvo un rosīgo dzīvesveidu. Skolotāja Maiga Sobočevska mūs pārsteidza ar savām siltajām, mums īpaši ceptajām kotletītēm un gaišajiem smiekliem, un skaisto dzejas lasījumu. Skolotāja Austra Karole joprojām ir kultūras dzīves vidū. Skolotāja Laima Gavare ir pārsteidzoša ar savu staltumu, ieinteresētību par visu. Skolotāja Silvija Ulaste mums joprojām daudziem novada skolotājiem ir paraugs izcilam skolotājam. Skolotāja Aiva Karukle visus varēja iepriecināt ar stāstiem, cik labi ir darīt to, kas dod prieku un sagādā brīvības izjūtu.

Mūsu seniores prot skaisti piepildīt dzīvi. Romantiskākas skaņas radīja lejasciemietes, mūziķes Ingas Deigeles ģitāra un izpildītās dziesmas. Un ļoti liels prieks tika dvēselei, kad katra no klātesošajām lasījām sev tuvās dzejas rindas no tālākiem un tuvākiem laikiem.

Lai tālākprieks dzīvot un darboties visiem – gan senioriem, gan pašlaik aktīvi strādājošajiem latviešu valodas skolotājiem!

Gulbenes novada latviešu valodas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Inga Kadile