Attēls Sākas vasara, izbaudi to! Brauc ciemos uz Galgauskas pamatskolu, pārbaudi savas spējas – izej mazo sajūtu taku, atpazīsti kokus un nosaki laiku dalības* saules pulkstenī. Nesēdi istabā! Nāc dabā!

Sajūtu taka pie Galgauskas pamatskolas tika atklāta mācību gada noslēgumā, turpat arī 18 dažādu koku sugu atpazīšanas stends. Dabu var iepazīt arī, ejot taku, kas iekārtota netālu no skolas, pie upes.

Jau vairākus gadus Galgauskas pamatskola aktīvi strādā vides izglītības jomā. Par paveikto mācību gada laikā stāsta skolotāja Liena Silauniece:

“Līdz ar mācību darbu tika organizēta putnu vērošana, meža izzināšana, kursi skolotājiem, dalījāmies savā pieredzē ar Balvu novada direktoriem, iesaistījāmies makulatūras, izlietoto bateriju vākšanā, palīdzot mežā zvēriem, putniem vācām zīles, gatavojām putnu barotavas un būrus, veidojām un piedalījāmies dažādos ar vidi saistītos konkursos.

Īpašs prieks par mūsu skolas sadarbību ar Cēsu bērnu zinātnes centru “Zinoo”, kurš jau otro gadu vada “Zinātkāres nodarbības skolā”. Šī ir bijusi brīnišķīga iespēja skolēniem apgūt dažādas dabaszinību tēmas, nesēžot ierastos skolas solos, iespēja eksperimentēt, izmēģināt neierastas lietas, izbaudīt naglu krēslu, muzicēt uz pašdarināta mūzikas instrumenta no kanalizācijas caurulēm, asināt prātu ar prāta mežģu spēlēm. Skolēnu top 5 no piedāvātajām nodarbībām, protams, ir tās, kurās izmēģināts kas neredzēts un ikdienā noderīgs, tās ir nodarbības, kurās izgatavoja flaberi jeb gudro plastilīnu, nosēdināja kosmisko olu, iemēģināja roku robotikā, izveidoja savu augu laistīšanas sistēmu un varēja klasēs audzēt sīpolus un citus augus. Šīs ir tikai dažas no apgūtajām tēmām, un mēs ļoti ceram arī uz turpmāku sadarbību ar “Zinoo” centru.“

Kontaktiem ar Galgauskas pamatskolu.

*Dalības jeb analemmatiskais saules pulkstenis ir īpašs saules pulksteņa veids, kas ir novietots uz zemes, un laiku rāda cilvēkam nostājoties konkrētā vietā.

V.Vilde