Atzīmējot vēsturiska notikuma – pirmo latviešu skolēnu koru svētku 150. gadadienu, 1. jūnijā Madonā notika Latvijas skolēnu Dziesmu diena. Tās ietvaros dažādās aktivitātēs piedalījās vairāk nekā 800 dalībnieku no dažādiem Latvijas novadiem. 

 Gulbenes novadu svētkos pārstāvēja Gulbenes novada valsts ģimnāzijas koris ”Silver” (diriģente L.Anže), Lejasciema vidusskolas (diriģente I.Maltavniece), Lizuma vidusskolas (diriģente A.Ledaine), Gulbenes 2. vidusskolas (diriģente L.Plešanova- Jarusova), Tirzas pamatskolas (diriģente G Apine) , Stāķu pamatskolas (diriģente D.Šķēla), Druvienas pamatskolas (diriģente L.Kļaviņa) 5.- 9.klašu kori un Gulbenes Mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents D.Veikšāns). Par mūsu novada lielo atsaucību priecājas gan svētku rīkotāji, gan mēs paši, dalībnieki.

Svētki tika atklāti Lazdonas evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar nelielu mācītāja uzrunu bērniem – tik ļoti saprotamā veidā. Tika atskaņota sena, bet vēsturiski nozīmīga dziesma “Svētīta tauta’’ krāšņā interpretācijā ar solistiem (solo dziedāja arī pats mācītājs), ērģelēm, orķestri un noslēgumā ar kopkori.

Lielajā dziesmu vietā Praulienā skolu jaunieši piedalījās radošajās un sportiskajās aktivitātēs. Neskatoties uz vasarīgo karstumu un sauli, jaunieši bija atraktīvi, draudzīgi un ieinteresēti.

Svētki savu kulmināciju sasniedza Madonā. Pilsētas iedzīvotājus un viesus Saieta laukumā iepriecināja koncerts “Dziesmas tinu kamolā”. Koncertā piedalījās skolu 5.-9.klašu un vidusskolu jauktie kori. Repertuārs bija izvēlēts īpašs – dziesmas a capella izpildījumā (bez instrumentāla pavadījuma). Skanēja latviešu tautasdziesmas un latviešu komponistu oriģināldziesmas. Skolēni bija gandarīti par izdevušos priekšnesumu koncertā un madoniešu sarūpētajām aktivitātēm visas dienas garumā. Dienas izskaņā jaunieši varēja izdancoties un jautroties latgaliešu folkrokgrupas “Rikši’’ mūzikas pavadījumā.

2017.gada 26.maijā Latvijas skolēnu Dziesmu dienā notiks Gulbenē.

Gulbenes novada Mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja L.Anže