28. un 29. maijā Valmierā norisinājās Latvijas skolu teātru parāde “Teatrons”, kurā pulcējās daudzu skolu jaunie aktieri, lai rādītu savu meistarību gan izrādēs, gan mazās formas uzvedumos, gan teātra sportā. Šāds pasākums notiek ik piecos gados, un tas dalībniekiem ir tikpat nozīmīgs kā koristiem un dejotājiem Dziesmu un deju svētki.

Attēls

Druvienas pamatskolas teātra pulciņa dalībniekiem bija laime un gods piedalīties šajā nozīmīgajā notikumā. Druvienas skolas jaunie aktieri piedalījās arī 2011. gada Latvijas skolu un jauniešu teātru festivālā „Kustības turpinājums” Rīgā ar dzejas uzvedumu “Miega muižas sapņu dārzs”. Arī šoreiz valsts žūrija izvirzīja mūsu izrādi – G. Frīdenfeldes lugas “Pieci mazi cilvēciņi” iestudējumu – dalībai skolu teātru parādē.

Kopumā “Teatrona 2016” laikā bija skatāmas 33 dažādas izrādes, ko piedāvāja Latvijas skolēnu teātru kolektīvi, pulciņi un studijas no Rīgas, Valmieras, Jaunjelgavas, Vangažiem, Rūjienas, Mālpils, Limbažiem, Daugavpils, Ikšķiles, Ogres, Lielvārdes, Jelgavas, Staļģenes, Druvas, Madonas, Liezēres, Tirzas, Preiļiem, Praulienas, Smiltenes, Eglaines, Druvienas un Berģiem.

Druvienas pamatskolas teātra pulciņa izrāde tika izspēlēta festivāla pirmajā dienā uz Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” skatuves. Visas izrādes vēroja un vērtēja Valmieras teātra aktieris un režisors Agris Māsēns. Viņš atzinīgi novērtēja Druvienas jauno aktieru sniegumu un uzteica lugas izvēli, jo pusaudžu vidū ir aktuāla tēma par to, kā mēs izturamies pret savu ķermeni un ķermeņa higiēnu, viņam bija patikuši arī izrādes kostīmi un skaņu noformējums

Pēcpusdienā baudījām īpašo “Teatrona 2016” atklāšanas ceremoniju, kas notika Valmieras sākumskolas amfiteātrī klātesot jaunajiem aktieriem, viņu skolotājiem, atbalstītājiem un sengrieķu mitoloģijas tēliem, jo šeit valdīja Senās Grieķijas noskaņa. Klātesošie klausījās kora dziedājuma vārsmās, vaigā skatīja dievības, godināja skolotājus un režisorus, uzklausīja laba vēlējumus, iededza uguni, kas dod spēku teātru parādes laikā, kā arī deva zvērestu:

“Šīs divas dienas teātrim es atdošos, šeit drosmīgi un radoši es darbošos! Man it nevienu brīdi nebūs slikta oma! Un labais noskaņojums vienmēr līdzi būs somā! Vēl citu izrādes es skatīšos, cik spēšu! Un nenoguršu, kaut būs sajūta – es sevi pušu plēšu! Bet visam pāri – pozitīvi visu tveršu! Un nogurumu, īgnumu pa gaisu speršu!”

Vakarā ballējāmies Valmieras kultūras centrā kopā ar Valteru Frīdenbergu un grupu “CoCo Orchestra”.

Otrajā teātra parāžu dienā paspējām arī doties ekskursijā pa Valmieru, izbraukt ar īpašo “Gaujas tramvaju” pa upi un peldēties Daliņa pludmalē, jo valdīja “grieķisks” karstums. Skatījāmies daudz izrāžu, bet visvairāk aizkustināja Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” izrāde – Rainis ”Pūt, vējiņi!”, kurā spēlēja arī Druvienas pamatskolas absolvente, Druvienas jaunajiem aktieriem bijusī skolasbiedrene un teātra pulciņa dalībniece Estere Graumane, viņa dziļi un izjusti iejutās Zanes lomā.

Vakarā ļoti piekusuši un laimīgi piedalījāmies “Teatrona” noslēguma ceremonijā, kas notika koncertzālē “Valmiera”. Par festivāla labāko izrādi tika atzīta “Sprīdīša” izrāde ”Pūt, vējiņi!”, bet Estere Graumane saņēma balvu par vienu no labākajiem aktierdarbiem. Bijām lepni par savu bijušo teātra pulciņa dalībnieci, gandrīz visi atcerējās, kā vēl pirms pāris gadiem spēlēja kopā ar Esteri.

Mēs jūtamies apmierināti un gandarīti par veiksmīgi aizvadīto sezonu, jo savu izrādi šogad uz Valmieru aizvedām divreiz. 23. aprīlī mēs piedalījāmies arī 9. Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā “ …un es iešu un iešu’’, ko organizē Valmieras Viestura vidusskolas teātris “Sprīdītis”. Šajā festivālā ieguvām nomināciju “Pamācošākā izrāde”.

Paldies visiem, kas palīdzēja tapt un noritēt mūsu izrādei. Īpašs paldies par kostīmiem māksliniecei Unai Gruņierei, par atbalstu– skolas direktorei Velgai Černoglazovai un skolotājai Valdai Putenei.

Paldies, ka mēs tur bijām! Sapņi piepildās!

                 Druvienas pamatskolas teātra pulciņa režisore Jolanta Zirne