karj16

Lai veicinātu skolēnu karjeras izglītību un laicīgi rosinātu domāt par profesijas izvēli, Gulbenes novada dome jau ceturto gadu organizēs Karjeras nedēļu, kas norisināsies no 10. līdz 14.oktobrim. Šī gada Karjeras nedēļas tēma “ES BŪŠU... darba tirgū” aicina jauniešus iepazīt darba tirgu un tā daudzveidību.

“Gulbenes novadā šogad akcentēsim kultūras un radošās profesijas – mēģināsim tās parādīt no karjeras izaugsmes iespējām. Manuprāt, skolēni nav aizdomājušies, ka, piemēram, kultūras namā strādā ne tikai pasākumu režisori, bet arī gaismotājs, skaņotājs u.c. Mēs vēlamies parādīt, cik daudz dažādu profesiju sevī ietver kultūras iestādes un uzņēmumi. Šobrīd sadarbībā ar Gulbenes Mākslas skolu, Gulbenes novada bibliotēku, Gulbenes kultūras centru un Gulbenes Mūzikas skolu, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju precizējam Karjeras nedēļas programmu – piedāvājumu novada skolām un skolēniem,” informē Anita Birzniece, Karjeras nedēļas koordinatore Gulbenes novadā.

Karjeras nedēļas ideja un mērķis ir palīdzēt skolēniem izzināt sevi, profesijas (darba tirgu), izglītības iespējas, veicināt skolēnu uzņēmību un motivāciju mācīties, aktualizēt karjeras atbalsta lomu skolās.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 24 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Līvānos.

Karjeras nedēļu Gulbenes novadā no 10. līdz 14. oktobrim rīko Gulbenes novada dome sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Gulbenes novada bibliotēka, Gulbenes Mākslas skola, Gulbenes Mūzikas skolas, Gulbenes kultūras centrs, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs.

Karjeras nedēļu jau piekto gadu atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste