Gatavojoties Karjeras nedēļai, 26.septembrī Gulbenes novada domē uz semināru “Interaktīvu metodiku izmantošana karjeras izglītībā” pulcējās pedagogi, jaunatnes darbinieki un tie, kas saistīti ar karjeras izglītības jautājumiem.

Pirmajā daļā Latvijas Universitātes Karjeras centra psiholoģe, uzņēmēja, karjeras un profesionālās izaugsmes konsultante Agita Šmitiņa klātesošos iepazīstināja ar “karjeras kompasa” (rosina aplūkot karjeras jautājumus aktīvā un dinamiskā veidā no dažādiem skatupunktiem) un “Metaforiski asociatīvo kāršu” metodiku (netradicionālā veidā tā ļauj ieraudzīt savus resursus, grūtības, aizspriedumus). Tāpat tika runāts arī par karjeras kompetenču attīstību jauniešu vecumā un karjeras dialoga nozīmību konsultēšanā – būtiskākās konsultēšanas prasmes.

Otrajā daļā Karjeras nedēļas koordinatore Gulbenes novadā Anita Birzniece pārrunāja plānoto Karjeras nedēļas programmu šim gadam – kā tiks organizētas aktivitātes, kā jāsagatavo atskaites par paveikto, kā nodrošināt publicitāti.

Jau vēstījām, ka šogad no 10. līdz 14.oktobrim Karjeras nedēļas ietvaros aicināsim skolēnus iepazīt radošās profesijas Gulbenes novadā.

Karjeras nedēļas ideja un mērķis ir palīdzēt skolēniem izzināt sevi, profesijas (darba tirgu), izglītības iespējas, veicināt skolēnu uzņēmību un motivāciju mācīties, aktualizēt karjeras atbalsta lomu skolās.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste