Ar lielisku sportisku panākumu jauno mācību gadu iesākuši Sveķu skolas sportisti. Speciālās Olimpiādes republikas sacensībās futbolā ir izcīnīta dubultuzvara – 1.vieta gan zēnu, gan meiteņu futbolā.

           Latvijas Speciālās olimpiādes futbola finālsacensības zēniem notika 22.septembrī Rīgas Olimpiskajā sporta centrā. No katra Latvijas reģiona sacensībās piedalījās divas komandas, kopumā desmit skolas. Spēles tiesāja neatkarīgi tiesneši no Latvijas Futbola federācijas. Sacensības atklāja Latvijas Speciālās olimpiādes Nacionālais direktors Aigars Lasis, novēlot veiksmi spēlēs un uzvaru stiprākajai komandai.

Lai spēles noritētu raitāk, komandas tika sadalītas divās apakšgrupās:

„A” grupa- Sveķi, Dzelzava, Baltinava, Pelči un Palsmane;

„B” grupa- Lielplatone, Jūrmala, Piejūra, Laža un Bērzupe.

„A” grupā spēcīgākās komandas bija Sveķi un Pelči. Sveķu skolas zēni 1.vietu grupā izcīnīja ar pārliecinošu uzvaru, pārējās komandas tika pārspētas ar 22 punktu pārsvaru. Tikpat pārliecinoši Sveķu skolas futbolisti cīnījās arī pusfinālā un finālā. Pusfinālā Sveķi ar rezultātu 4:0 uzvarēja Lielplatones komandu, bet finālā ar tādu pašu rezultātu pārliecinoši pieveica Jūrmalas futbolistus. Rezultātā Sveķu skolas futbolisti izcīnīja 1.vietu un jau trešo gadu pēc kārtas ieguva Latvijas Speciālās olimpiādes futbola kausu.

6.oktobrī Rīgas Olimpiskajā sporta centrā norisinājās finālsacensības futbolā meitenēm. Sacensības atklāja Rīgas pašvaldības policija ar Latvijas Speciālās Olimpiādes karoga svinīgu ienešanu. Sacensību dalībnieces sveica Latvijas Futbola federācijas Sieviešu futbola nodaļas speciālists Jevgēnijs Gedertsons. Viņš novēlēja meitenēm godīgu cīņu, izturību un gandarījumu par dalību sacensībās. J. Gedertsons uzsvēra, ka viņam ir liels prieks, ka ir tik daudz futbolu spēlējošu meiteņu, un izteica cerību, ka nākamgad būs vēl vairāk komandu un šis sporta veids gūs arvien lielāku popularitāti meiteņu vidū.

Sacensībās dalību bija pieteikušas astoņas meiteņu komandas. Veicot izlozi, komandas tika sadalītas divās apakšgrupās:

„A” grupa - Lielplatone, Zālīte, Sveķi un Jūrmala;

„B” grupa - Rīga-4, Antūži, Spāre un Rīga-5.

„A” grupā spēcīgākās komandas bija Lielplatone un Sveķi, „B” grupā - Antūži un Spāre. Pusfinālā tikās Lielplatone - Spāre un Antūži - Sveķi. Šajās spēlēs spēcīgākās izrādījās Lielplatones un Sveķu komandas. Lielplatones un Sveķu meitenes turpināja cīņu par I un II vietu. Šajā cīņā pārākas bija Sveķu komandas spēlētājas.

       Futbola Federācija meitenēm bija sarūpējusi pārsteiguma balvas. Katra futboliste dāvanā saņēma aproci un pildspalvu. Visām komandām tika dāvināta bumba, bet Latvijas Speciālās Olimpiādes biedru komandām - bumbas un vārtsarga cimdi. Pirmo triju vietu ieguvējas saņēma diplomus, medaļas un kausus. Sveķu skolas futbolistu treneris ir skolas direktors Aigars Lasis.

Inta Aizkalniete, Sveķu internātpamatskolas skolotāja