Gulbenes novada skolēni jau vairākus gadus ar panākumiem piedalās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā un tērpu skatē. Šī gada tēmas „Latvijas toņi un pustoņi” ietvaros konkursa dalībniekiem darbos bija jāakcentē savam novadam raksturīgākais vidē, dabā, kultūrā, sabiedrībā un citās jomās. No Gulbenes novada uz konkursa 2.kārtu „Vidzemes toņi un pustoņi” Mazsalacā izvirzītas 3 tērpu kolekcijas un 29 mākslas darbi.

Tērpu kolekciju skate vietējā mērogā notika 30. martā Gulbenes vidusskolā. Tajā piedalījās Gulbenes vidusskolas vides pulciņš ar lietusmēteļu kolekciju “Lai top” (skolotāja Diāna Aumeistere), 9.klases meitenes ar kolekciju “Mana ziedu izjūta” (skolotāja Dina Tiltiņa) un Gulbenes 2.vidusskolas leļļu pulciņš ar kolekciju “Citāda pietura”.

Skates dalībnieki demonstrēja tērpus, kas veidoti, izmantojot oriģinālas tehnikas gan pašu tērpu, gan aksesuāru izgatavošanā. Piemēram, Gulbenes 2.vidusskolas kolekcijas tērpi bija darināti no džinsa auduma un skalu groziem.

Tērpu kolekcijas vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Gulbenes Mākslas skolas pedagoģes Līga Saveļjeva un Rudīte Liepiņa, kā arī deju kolektīvu vadītāja Edīte Ķikuste.

Saskaņā ar žūrijas vērtējumu I pakāpi ieguva Gulbenes 2.vidusskolas tērpu kolekcija, bet II pakāpi – abu Gulbenes vidusskolas skolēnu grupu darbi. Augstie rezultāti uz konkursa 2.kārtu ļāva izvirzīt visas trīs tērpu kolekcijas.

Savukārt Gulbenes novada domes 3.stāva gaitenī līdz 10.aprīlim ir skatāma novada vispārizglītojošo skolu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde, kas tapusi šī paša konkursa ietvaros. Skolēnu darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Gulbenes Mākslas skolas pedagoģes Līga Saveļjeva, Rudīte Liepiņa un Ilvija Juškeviča. Uz konkursa 2.kārtu Mazsalacā izvirzīti 29 darbi.

Piemēram, Lejasciema vidusskolas un K.Valdemāra pamatskolas audzēkņi bija izvēlējušies pētīt un mūsdienīgā veidā savos darbos atspoguļot Gulbenes novada tautiskos rakstus.

Vidzemes novada skolēnu darbu izstāde Mazsalacas Kultūras centrā būs aplūkojama no 19.aprīļa līdz 5.maijam. Savukārt noslēguma pasākums notiks 25.aprīlī, bet finālskates dalībniekus paziņos līdz 12.maijam.

Izvirzītie Gulbenes novada skolēnu darbi vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursam „Vidzemes toņi un pustoņi” Mazsalacā.

Gulbenes novada domes
Izglītības, kultūras un sporta nodaļa