Laiks skrien nemanot, un kopš EBD projekta ” Explor together ” sākuma Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādē pagājuši jau 9 mēneši, tādēļ pirms audzēkņu vasaras brīvdienām brīvprātīgā Anabella visu iestādes kolektīvu aicināja uz projekta noslēguma pasākumu. Laika apstākļi mūs lutināja, jo priecāties un darboties kopā varējām ārā. Jauniete ciemos sagaidīja savus spāņu valodas studentus, kā arī brīvprātīgās meitenes Annu un Jimenu. Bērni aktīvi demonstrēja savas apgūtās prasmes, spāņu valodā precīzi izrunājot krāsu nosaukumus, dejoja spāņu dejas, kā arī radoši strādāja Anabellas darbnīcā . Savukārt jauniete rādīja savas prasmes latviešu rotaļdejās un muzikālajās ritma spēlēs.

Vislielāko bērnu sajūsmu izraisīja jaunās rotaļāšanās vietas atklāšana. Pa upi Anabella tagad bērni peldinās pašu darinātos kuģīšus un domās atgriezīsies pie jaunietes , kura šo mācību gadu bija kopā ar mums.

Ar gardiem cienastiem bērniem, mīļām dāvanām no mums pašai meitenei pasākums noslēdzās, taču zālē iekārtotā kopīgo darbu izstāde priecēs gan mūs pašus, gan arī ciemiņus, kuri ieradīsies pie mums jūnijā.

Jaunietei bija arī ekskluzīva iespēja pastāstīt par savu darbu projektā Vidzemes televīzijai, kuras veidotais sižets bija skatāms programmā ReTV.

Lai jaukas vasaras brīvdienas mums visiem un gaidīsim septembrī pie sevis iestādē austriešu jaunieti Lea.

Lāsma Lapkaša,
mūzikas skolotāja, projekta koordinatore.