prls1707No 26. līdz 30. jūnijam K. Valdemāra pamatskolā norisinājās bērnu vasaras nometne “Meklējot pērles”.

Katram cilvēkam ir savas “pērles”, ko viņš iegūst dzīves laikā. Tās ir spējas, prasmes, dzīvesveids, vērtības, intereses utt. Šīs “pērles” palīdz dzīvot labāk un prasmīgāk, virzīties uz sasniegumiem, paplašinot savas karjeras iespējas.

Nometnē dalībnieki piedalījās pašizziņas aktivitātēs, kas lika padomāt par sevi, savām spējām, interesēm un vajadzībām. Dalībnieki analizēja savu mācīšanās pieredzi, zīmējot “mācīšanās upi”. Nedēļas laikā tika meklētas savas, tuvākās apkārtnes un Latvijas “pērles”, gan rakstot dzeju, gan zīmējot, fotografējot un veidojot kolāžas. Tika iepazītas arī rakstnieka Jāņa Poruka daiļdarba “Pērļu zvejnieks” galvenā varoņa Anša Vairoga dzīves “pērles”.

Dalībnieki nometnes laikā tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Nometnē viesojās prāmja viesmīle Edīte Lazdiņa, Beļavas tautas nama vadītāja Sarmīte Viduce, fotogrāfe Kristiāna Zelča un zemnieku saimniecības vadītāja Ginta Tamme. Dalībnieki ar aizrautību iejutās aktiera, fotomodeļa un fotogrāfa asistenta lomā. Alūksnē nometnes dalībnieki iepazina karavīra profesiju, apmeklējot NBS Kājnieku skolu, darbu dzīvnieku patversmē “Astes un Ūsas”, tikās ar kuģīša “Marienburg” īpašniekiem Elīnu un Intaru Dambjiem. Nometnē dalībniekiem bija iespēja piedalīties pankūku gatavošanas meistarklasē kopā ar pavāri Marutu Baranovsku.

Katra diena lika aizdomāties par savu profesiju – gan veidojot savu karjeras mapi, gan organizējot profesiju stafeti, gan arī prezentējot savu sapņu profesiju.

Visas dienas izjūtas tika iebērtas izjūtu traukā, uzgleznotas uz akmens, kā arī iepērļotas rotaslietās.

Vasaras nometnes “Meklējot pērles” laikā tika piepildīts tikai viens no daudzajiem nometnes dalībnieku “pērļu” traukiem.

Nometnes vadītāja Jana Solovjova