27.septembrī Gulbenes sākumskolā notika TV spēles vidusskolēniem “Vides erudīts” pusfināla filmēšana, kurā piedalījās arī 4 Gulbenes novada skolu komandas: divas komandas no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un pa vienai no Lizuma vidusskolas un Gulbenes 2. vidusskolas.

Sacensību dalībniekiem nācās atbildēt uz 10 erudīcijas jautājumiem un pierādīt savas zināšanas praktiskā uzdevumā – atkritumu šķirošanā. Uz pusfinālu, kas 19.oktobrī risināsies kādā no Vidzemes pilsētām, dosies Gulbenes novada valsts ģimnāzijas pirmā komanda, kuras kapteinis ir Bruno Eduards Krēsliņš. Spēles fināla uzvarētājiem - brauciens uz Tartu (līdz 50 personām).

Spēles 13 raidījumus TV ekrānos varēs skatīt no 7.oktobra līdz 18.novembrim kanālā Re:Tv, bet tieši Gulbenes novada skolēnu sacensību - 7.oktobrī pulksten 16:00.

Erudīcijas spēles tematika skar jautājumus par cilvēka ietekmi uz vidi, atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Tās mērķis ir veicināt domāšanas procesus un iesaistīt jauniešu, skolas, ģimenes līdzdarboties.

Spēles organizators Daibes ilgtspējas centrs sadarbībā ar SIA  ZAAO un Re:Tv.  Raidījumu ciklu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste