Jau vairākus mēnešus rit būvdarbi divos Gulbenes 2.vidusskolas objektos – internātā un sporta laukumā.

Decembrī plānots pabeigt Gulbenes 2.vidusskolas internāta 1.stāva pārbūves, fasādes siltināšanas un jumta seguma nomaiņas darbus. Šobrīd aktīvi notiek siltināšana un 1.stāva pārbūve. Tajā būs 6 istabiņas ar 15 gultasvietām, koplietošanas virtuvi, sanitārajiem mezgliem un atpūtas telpu. Viena no istabiņām, sanitārais mezgls un ieeja ēkā tiks pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt fasādes siltināšana un jumta nomaiņa paaugstinās ēkas energoefektivitāti. Papildus šiem darbiem tiks nomainīta arī apkures sistēma, bet pie radiatoriem 2. un 3.stāva istabiņās uzstādīs individuālas siltuma regulēšanas ierīces.

Šobrīd internātā ir 30 gultasvietas. Uzturēšanās tajā Gulbenes pilsētas skolu audzēkņiem ir bez maksas.

Internāta pārbūves kopējās izmaksas ir 257 954,53 eiro, savukārt aprīkojuma un mēbeļu iegādes izmaksas sastāda 42 045,47 eiro. Kopējā internātam plānotā summa projekta “Gulbenes novada vispārējo izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana” (Nr.8.1.2.0/17/I/013) ir 300 000 eiro, no kurām 85% plānots segt no Eiropas Reģionā attīstības fonda līdzekļiem, 3,75% - valsts budžeta finansējums, bet pašvaldības finansējums - 11,25%.

Drīzumā noslēgsies arī Gulbenes 2.vidusskolas sporta laukuma pārbūve. Jau ir izbūvēts skrejceļš, basketbola laukumā ir ieklāts gumijas segums. Priekšā vēl ir sporta veidu laukumu un sektoru iekārtošana. Visvairāk darba ir palicis tieši futbola laukumā. To bija plānots pabeigt oktobrī, taču laikapstākļi neļāva pilnvērtīgi veikt darbus. Futbola laukumā tiks ieklāts lietots mākslīgā zālāja segums, ko sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju sarūpēja Gulbenes Olimpiskais centrs. Šis būs pirmais mākslīgā zālāja futbola laukums Gulbenē. Lai gan iedzīvotāju un sportistu vidū ir bažas par seguma kvalitāti, tomēr nav pamata satraukumam. Noslodze šim laukumam nebūs liela, un speciālisti vēros, kā šis segums kalpo.

Iepirkuma rezultātā pārbūves darbus par 209812,15 eiro bez PVN veic SIA “Imberteh”, savukārt būvuzraudzību par 5490 eiro bez PVN - SIA “Sistēmeksperts”. Projekts tiek realizēts no pašvaldības budžeta līdzekļiem, ņemot aizņēmumu Valsts kasē.

att log

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste