30. novembrī Gulbenes 2. vidusskolā un Gulbenes sākumskolā tika atklāta projekta “Sporto visa klase” ceturtā sezona. Pasākumā piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Lilita Mitrofanova, LOK Olimpiskās izglītības un sporta programmu vadītāja, Māris Čakars, Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors, Arnis Šķēls, Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs un olimpiete Madara Līduma.

Skolēni, gatavojoties svinīgajam brīdim, bija parūpējušies par dažādiem sportiskiem paraugdemonstrējumiem, tā pierādot, ka ir gatavi sezonai.

Projektā “Sporto visa klase” ir iesaistījusies Gulbenes 2. vidusskola, Gulbenes sākumskola, Lizuma vidusskola un Stāķu pamatskola, apvienojot 132 skolēnus.

Kopumā Latvijā ceturto sezonu papildinājušas 112 drosmīgas 3. klases no 92 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Savukārt 4.klašu grupā dalību projektā turpina 80 klases, 5.klašu grupā 35 klases, bet 6.klašu grupā piecas reizes nedēļā sportos 6 projekta pilotklases. Līdz ar to katru mācību dienu visā Latvijā sportos jau vairāk kā 5240 skolēnu no 233 klasēm.

Dalība projektā “Sporto visa klase” skolēniem ir bez maksas, un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti” un pašvaldībām, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Aizsardzības ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.

 

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste