Latvijas Speciālās Olimpiādes SO Pasaules ziemas spēļu dalībnieki, sporta skolotāji un skolu direktori, kuri ir organizējuši SO starptautiskās sacensības Latvijā, šā gada 12. decembrī bija uzaicināti svinīgā pieņemšanā Rīgas pilī pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.

IMG 20171212 WA0000

Sveķu internātpamatskolu pārstāvēja skolas direktors un LSO Nacionālais direktors Aigars Lasis, sporta skolotāja Dace Dīvāne un skolēni - Kristīne Ezeriņa, Intars Morozs un Mārtiņš Liepiņš.

Pirms svinīgās pieņemšanas delegācijai bija iespēja apskatīt prezidenta pili gida pavadībā. Gide izstāstīja par katru telpu, kuru aplūkojām, kā arī iepazīstināja ar dažiem vēstures faktiem.

Valsts prezidents savā uzrunā teica: „Ar Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistu lielisko sniegumu var lepoties visa Latvija. Jūs esat paraugs, cik daudz var sasniegt ar stipru gribu un mērķtiecīgu darbu. Panākumi šāda mēroga sacensībām iedvesmo un vieno Latvijas cilvēkus neatkarīgi no tautības, izglītības vai veselības stāvokļa.” Viņš arī novēlēja sportistiem neapstāties pie sasniegtā un izvirzītos mērķus īstenot dzīvē, gatavojoties Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēm Apvienotajos Arābu Emirātos, kas notiks 2019.gadā.

No Latvijas Speciālās Olimpiādes atbildes uzrunu teica LSO Nacionālais direktors A.Lasis. Uzsvars tika likts uz Speciālās Olimpiādes piecdesmitgadi, kura sakrīt ar Latvijas Valsts simtgadi 2018. gadā.

Katrs sportists un treneris par piemiņu no Valsts prezidenta saņēma piemiņas balvu. Pēc svinīgā pasākuma bija neformālās sarunas ar prezidentu, kurās iesaistījās gan sportisti, gan sporta skolotāja.

Paldies Valsts prezidenta kancelejai par iespēju būt pieņemšanā pie prezidenta!

Direktora vietniece izglītības jomā I.Ceriņa