Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas izglītības un vispārējās izglītības iestāžu 1.–2. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu. Laika posmā no 2017.gada 11.septembra līdz 1.decembrim visā Latvijā notika 400 izglītojoši pasākumi, kuros piedalījās 7168 bērni.Vidzemes reģionā kopumā notika 27 izglītojošie pasākumi izglītības iestādēs to skaitā arī divās Gulbenes pilsētas izglītības iestādēs – Gulbenes 2. vidusskolā un Gulbenes sākumskolā.

Izglītojošo pasākumu mērķis bija sniegt bērniem zināšanas un prasmes par slimību profilakses jautājumiem, un personīgās higiēnas ievērošanu to skaitā pareizas roku mazgāšanas nozīmi un pamatprincipiem.

Pasākumu laikā bērniem bija iespēja noskatīties animācijas filmu ”Par Janča punci un tīrām rokām” un iesaistīties diskusijā par tajā redzēto, kā arī piedalīties eksperimentā ar luminiscējošo pulveri un UV lukturiem, lai izprastu mikrobu izplatīšanās principus un novērtētu pareizas roku mazgāšanas tehnikas nozīmi.  Ar datorgrafikas un spēļu kartiņu palīdzību bērni mācījās, kā pareizi tīrīt zobus, rūpēties par nagiem, ādu un ķermeni.

Lai palīdzētu bērniem saglabāt un nostiprināt iegūtās zināšanas, dāvināja dažādus informatīvos materiālus, uzlīmes ar pareizas roku mazgāšanas attēliem, kā arī roku dvieļus.

Pēc izglītojošiem pasākumiem saņemtas no pedagogiem pozitīvas atsauksmes gan par pielietotajām informācijas pasniegšanas metodēm, gan novērotajām pozitīvajām izmaiņām bērnu personīgās higiēnas ievērošanā. Kā norāda pedagogi, pēc nodarbībām bērni biežāk mazgā rokas un pievērš pastiprinātu uzmanību rūpēm par apģērba, matu un ķermeņa tīrību. Atskats par pasākumu norisi pieejams video formātā: https://www.youtube.com/watch?v=zM3il4Yp4fA  

Ilze Arāja,
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Slimību profilakses un kontroles centrs