“Un tik jauni un tik traki mēs vairs nebūsim nekad,” dzied kādā pazīstamā latviešu dziesmā. Bet jāteic, ka tā nav 100% taisnība. Vismaz uz skolotājiem tā neattiecas. Jā, varbūt rūpju rieva sejā vairs neliecina par fiziskās jaunības klātesamību, bet attieksmē pret dzīvi skolotājs ir jauns un traks.

Tik tiešām traks, jo pavasara skolēnu brīvlaikā, kad dažkārt stereotipiski šķiet, ka skolotājs jau nu neko nedara, šie ņem un dara. Un kā vēl dara! Un dara 6 stundas, neiebilstot nemaz!

15.marta saulainā dienā kopā tikās 39 Gulbenes Mūzikas skolas un Gulbenes Mākslas skolas pedagogi audzināšanas jomai veltītajos kursos, kuru moto “Būt kopā! Darīt kopā! Augt kopā!”. Kopā bijām (sajutu visām dvēseles stīgām), darījām kopā (un kā gan citādi, jo cilvēks tomēr nav “vientuļa sala”), augām kopā (mākslinieku saietā vai var kā citādāk?). Un to visu darījām atraktīvi, priecīgi, it kā spēlējoties (paldies neformālās izglītības metodēm!) un radoši.

Izpausties radoši – tā esot privilēģija, tā parādot mūsu emociju, domu un uzvedības saistību. Mūzikas un mākslu skolotājs jau pēc definīcijas ir radoša personība. Kursi parādīja, ka šie radošie skolotāji tika galā arī ar citām (dažkārt ne ar viņu ikdienu saistītām) radošām padarīšanām. Kursi parādīja, ka ir saulaini darboties kopā un gūt ko tādu, ko izmantot ikdienas darbā, lai iedvesmotu jauno paaudzi.

Iveta Zvaigzne,
kursu vadītāja, Gulbenes sākumskolas direktora vietniece