luks1804Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Prof. Ineses Vaideres rīkotā vidusskolēnu konkursa “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki” noslēguma pasākums pulcēja skolēnus no 37 dažādām Latvijas skolām.

Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere: “Aktivitāte no dalībniekiem bija necerēti liela. Darbi bija ļoti personīgi, kas tos padarīja ārkārtīgi baudāmus. Tā “lielā” Latvijas vēsture jau it kā ir uzrakstīta, bet tie mazie stāsti par katru ielu, novadu, cilvēkiem – tie var aiziet nebūtībā kopā ar vēstures lieciniekiem. Šo notikumu dokumentācija ir svarīga, jo tā ir noderīga ne tikai pašiem jauniešiem, lai apzinātu savas saknes un dzimto pusi, bet arī skolām un novadpētniecības muzejiem.”

Simtgadei veltītā konkursa darbi stāsta par vēstures liecībām, ko atraduši, dokumentējuši un aprakstījuši paši skolēni. No piecdesmit iesūtītajiem darbiem tika noteikti desmit finālisti, no kuriem pieci atzīti par konkursa laureātiem .

Gulbīša pamatskolas skolēni- Gustavs Kārlis Jansons, Eduards Stabiņš, Zintis Vītols arī bija uzaicināto vidū. Puišu vecums šoreiz neļāva iegūt balvā ceļojumu uz Briseli, tomēr  prieks un gandarījums par padarīto bija liels. ,,Mēs necerējām, ka arī mūs uz svinīgo pieņemšanu uzaicinās, jo bija iesūtīts tik daudz brīnišķīgu darbu. “

Visi finālisti saņēma balvas no Ineses Vaideres, bet labāko darbu autori drīzumā dosies apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē, lai iepazītos tuvāk ar tā darbu.

Kopumā konkursā piedalījās 37 dažādas skolas - Jelgavas 4. vidusskola , Rīgas 84. vidusskola, Ludzas novada vakara vidusskola, E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Viļānu vidusskolas, Ventspils 2. vidusskola, Madonas valsts ģimnāzija, Ogres tehnikums, Zilupes vidusskola, Tukuma Raiņa ģimnāzija, Skaistkalnes vidusskola, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Talsu valsts ģimnāzija, Gulbīša pamatskola, Pilsrundāles vidusskola, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, Dobeles Valsts ģimnāzija, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Krimuldas vidusskola, Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, Vārkavas vidusskola, Ciblas vidusskola, Rojas vidusskola, Zasas vidusskola, Aknīstes vidusskola, Brocēnu vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Purmsātu speciālā internātpamatskola, Jaunpiebalgas vidusskola un Alsungas vidusskola. Konkursa darbi stāsta par vēstures liecībām, ko atraduši, dokumentējuši un aprakstījuši paši vidusskolēni.

Informē Sarmīte Puriņa,
Gulbīša pamatskolas direktore