26.aprīlī Gulbenes novada valsts ģimnāzijā notika Vidzemes reģiona ģeogrāfijas 8.klašu  komandu olimpiāde, kurā piedalījās 17 komandas no 14 skolām - Staiceles vidusskolas, Alojas Ausekļa vidusskolas, Rūjienas vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, E.  Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Varakļānu vidusskolas, Cēsu 2. pamatskolas, Priekuļu vidusskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Valkas J. Cimzes ģimnāzijas, Tirzas pamatskolas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas.

Olimpiādes dalībniekus un ģeogrāfijas skolotājus ar skanīgu sveicienu sagaidīja skolas kora grupa “Silver”, dāvanu -  nesen izdoto  enciklopēdiju “Latvija” -  saņēma Kārlis Bošs – Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolas 2017./2018. mācību gada absolūtais uzvarētājs.

Olimpiādes uzdevumus sagatavoja un par veiksmīgu tās norisi gādāja ģeogrāfs Gatis Kampernovs. Skolēniem olimpiādes praktiskajā daļā bija jāveic uzdevumi ģimnāzijas apkārtnē, novērtējot ūdenstilpņu stāvokli, jāpiedāvā infrastruktūras uzlabošanas iespējas, lai padarītu apkārtni pievilcīgāku tūristiem. Teorētiskajā daļā  bija iespēja parādīt savas zināšanas un izpratni par Āzijas Austrumu reģiona valstīm. Ļoti svarīga bija laba sadarbība komandā.

Prieks un gandarījums par katra skolēna paveikto! Pirmās vietas ieguvēji – Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda dāvanā saņēma īpašas cepures no Vjetnamas, 2. vietas ieguvēji – Cēsu 2. pamatskolas un  Varakļānu vidusskolas komanda, 3. vietas ieguvēji –  Priekuļu vidusskolas un  Smiltenes vidusskolas komanda.

Skolotājiem bija iespēja apskatīt ģimnāziju, iepazīt Gulbenes novadu un   apmeklēt  privātuzņēmumu ,,Latvijas pusdārgakmeņi’’ Litenē.

Paldies Gulbenes novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļai par atbalstu olimpiādes organizēšanā!  Paldies ģeogrāfijas skolotājām – Rūtai Enikai, Ausmai Raģelei, Ilzei Ilgsalietei,  Inesei Dambei -   par olimpiādes darbu labošanu!

Mums – mājiniekiem – ir gandarījums par to, ka varam savu novadu parādīt kā gaišu, darbīgu, bagātu vietu, kurā var labi dzīvot.

GNVĢ skolotāja Maija Skopāne