Maija izskaņā Gulbenes novada skolēniem – olimpiāžu uzvarētājiem un citu nozīmīgu panākumu guvējiem 2017. /2018. mācību gadā - Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļa bija noorganizējusi mācību ekskursiju: iespēju apmeklēt Ministru kabinetu, baudīt saulainu pēcpusdienu Līgatnes dabas takās, vērojot dabu un dzīvniekus, un nokļūt slepenā Padomju bunkurā 9 metrus zem zemes.

Gulbene1

Foto: Valsts kanceleja

Atsaucoties uz Ministru prezidenta biroja un Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta izteikto ielūgumu un uzaicinājumu Gulbenes novada skolēnu grupai apmeklēt Ministru kabinetu, mūsu novada skolēni, kas iepriekšējā mācību gadā krietni un rezultatīvi strādājuši, varēja izmantot šo lielisko izdevību. Ministru kabinetā Gulbenes novada bērnu un jauniešu grupu laipni sagaidīja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta darbiniece Justīne Deičmane, kas vienlaikus bija arī gide ekskursijai pa Ministru kabineta ēku, dodot iespēju izstaigāt un apskatīt šī nama nozīmīgākās telpas, izzināt tā vēsturi un lomu valsts attīstībā. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Ministru prezidenta un valdības darbu, uzzināt, kā norisinās valdības sēdes, kā tiek pieņemti lēmumi, apskatīt Ministru kabineta sēžu zāli jeb Zaļo zāli, noskaidrot, kā tiek pieņemti augsti ārvalstu viesi un ielūkoties Ministru prezidenta dāvanu skapī. Noslēgumā skolēnus gaidīja pārsteigums- tikšanās un kopīga fotografēšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski. Katrai no 7 pārstāvētajām skolām- Gulbenes novada valsts ģimnāzijai, Gulbenes 2. vidusskolai, Gulbenes sākumskolai, Lizuma vidusskolai, Lejasciema vidusskolai, Gulbīša pamatskolai un Stāķu pamatskolai- bija sarūpēta dāvana: Latvijas Republikas ģerboņa puzle, ko skolas pārstāvji saņēma no Ministru prezidenta rokām.
Pēcpusdienu skolēni pavadīja Līgatnē, kur Padomju bunkurā laiks sastindzis aizvadītā gadsimta astoņdesmitajos gados un iespēja sajust Padomju Latvijas laika elpu, ieraudzīt autentisku atribūtiku, iekārtas, sadzīves priekšmetus, pabūt dziļi pazemē labiekārtotā bunkurā 2000 m2 platībā un apjaust, cik nopietna stratēģija veidota kodolkara situācijas gadījumam Padomju Latvijā. Savukārt ekskursijas noslēgums Līgatnes dabas takās, kur, uzkāpjot tornī, skats paveras pāri koku galotnēm, kur var sastapt un aplūkot dzīvniekus- gan aizmigušus un karstuma nogurdinātus, gan možus un rosīgus.
Lai visiem skolēniem silta un piedzīvojumiem bagāta vasara, lai ekskursijā gūtie iespaidi iedvesmo turpmākajiem sasniegumiem, lai nākamais mācību gads nāk ar atkal jaunām iespējām, jauniem izaicinājumiem un jauniem panākumiem!

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas pedagogs karjeras konsultants Jolanta Zirne