15.septembrī  Gulbenes 2.vidusskolas skolēnu līdzpārvalde rīkoja viedspēli „Citāda diena”, kur tika aicināti piedalīties dažādu paaudžu novada iedzīvotāji. 10 komandas azartiskā noskaņojumā ieradās skolas pagalmā. Dalībnieki bija ziņkārīgi aptvert, kā notiks spēle.

Pēc reģistrācijas komandas saņēma īpaši gatavotas dalībnieku kartes un spēles noteikumus, iepazinās un gaidīja pirmo uzdevumu. Tiklīdz to saņēma, skriešus devās uz pirmo objektu. Gulbene visiem šķiet pazīstama, taču nianases visapkārt ne vienmēr ievērojam. Aplikācija „WhatsApp” gulbeniešiem kļuva par saziņas un orientēšanās līdzekli, kurā saņēma uzdevumus un tālākās norādes. Uzvarētāja kamanda ir tā, kas nokļūst finišā īsākajā laikā.

Komandās startēja dažādu vecumu iedzīvotāji, tāpēc interesanti bija vērot, kā jaunās tehnoloģijas izmanto ikviens, stiprinot sadarbību. Kamēr komandas veica uzdevumus pilsētā, skolas pagalmā vārījās ugunskura zupa. Čaklās meistares Terēze un Nikola ar karstu zupu gaidīja dalībniekus finišā.  Izveicīgākie, vērīgākie un ašākie saņēma balvas – krūzes, USB zibatmiņas un stilizētus zīmuļu turētājus, visas komandas- konfekšu tūtas enerģijas atjaunošanai. Pasākums tika rīkots pēc veiksmīgas dalības Gulbenes novada jauniešu Iniciatīvu konkursā, kurā guvām   Gulbenes novada pašvaldības finansējumu.

Sociālajos tīklos „Citādas dienas” dalībnieki pēc spēles rakstīja, ka „diena bija aizraujoša un interesanta”, „laiks aizritēja nemanot”, jautāja, kad būs nākamā viedspēle. Pasākuma noslēguma intervijās dalībnieki runāja par spēles gaitu, sprieda, ko varēja izdarīt labāk, kas jauns jāapgūst, lai varētu ātri un precīzi darboties ar viedtālruni. Dalībniekiem šķita interesanta šī viedspēle- orietēšanās, izmantojot modernās  tehnoloģijas. Skolēnu līdzpārvalde plānos šāda veida spēles saviem skolasbiedriem, lai padarītu interesantāku skolas dzīvi, spēlē iekļaujot arī nepieciešamo mācību vielu.  

Annija Sintija Toma