logoTirzas pamatskolā dots starts Erasmus+ programmas starpskolu stratēģisko partnerību projekta “Don’t forget what really matters!” (“Neaizmirsti pašu svarīgāko!”) otrajam darba gadam. Gadu ievadīja projekta draugu sagaidīšana un kopīga darbošanās starptautiskās mācību vizītes ietvaros, jo no 24. līdz 28. septembrim skolā viesojās 10 skolēni un 7 skolotāji no  Grieķijas, Itālijas un Polijas, lai, kopīgi sadarbojoties, paveiktu svarīgus uzdevumus projekta mērķu sasniegšanai.

Skolēni iepazina katras valsts tradīcijas, veidoja plakātus – dāvanas Latvijas simtgadei, iemācījās latviešu tautas dejas un rotaļas, grieķu deju Sirtaki, poļu Polonēzi un itāļu Tarantellu. Svarīgs uzdevums bija projekta dziesmas sacerēšana. 4. klases skolēni kopā ar itāļu, grieķu un poļu bērniem strādāja jauktās grupās un uzrakstīja fantastiskus dziesmas vārdus melodijai, kuru iepriekš bija sacerējusi poļu skolotāja Dorota. Lielu prieku sagādāja sadarbošanās radošajā darbnīcā “Lietu otrā dzīve”, kuru vadīja jauniešu centrs “Pulss”. Projekta otrā gada tēma ir “Vide”, tāpēc, lai simboliski rūpētos par planētas resursu saudzēšanu, skolēni iestādīja kokus un košumkrūmus pie Tirzas pamatskolas.

238ea944 1aa8 427d a6e3 f4f2654d3418

Ciemiņiem ļoti patika skolā, īpaši viņus sajūsmināja zaļā apkārtne, kā arī pārsteidza Tirzas skolēnu atvērtība komunikācijai un labās angļu sarunvalodas prasmes.

Turpmākais projekta gads skolēniem sola daudzveidīgas sadarbības iespējas dažādās aktivitātēs par tēmu “Vide”, kas noslēgsies ar satikšanos mācību vizītē Polijas pilsētā Gdaņskā.

Iveta Ziepniece,
projekta koordinatore Tirzas pamatskolā

Lidzfinanse Erasmus progr logo

Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekts “Don’t forget what really matters!”  , projekts Nr 2017-1-ES01-KA219-038033_4 tiek īstenots laikā no 02.10.2017. līdz 01.10.2019. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu