No šā gada 1.jūlija Rankas profesionāli tehniskā skola kļūs par oficiālu Ogres tehnikuma struktūrvienību, 2019./2020.mācību gadā piedāvājot profesionālās izglītības programmas. 27.martā Ogres tehnikums Rankā organizēja Uzņēmēju dienu, jauniešus iepazīstinot gan ar dažādu profesiju apguvi, gan uz sarunu aicinot uzņēmējus.

Par savu uzņēmumu pastāstīja SIA “Dojus”, SIA “Rairu”, SIA “Konto”, SIA “Grantiņi” un uzņēmējs A.Pētersons. Pēc tam ikviens interesents varēja prasmes iemēģināt Ogres tehnikuma un uzņēmēju organizētās radošās darbnīcās: lodēšanas - elektronikas, elektroniskās mūzikas, kokapstrādes, ēdienu gatavošanas un citās.
No 2019.gada 1.septembra Rankas struktūrvienība piedāvās šādas profesionālās vidējās izglītības programmas (4 gadi)- mežsaimniecība un mežsaimniecības tehnika: spēkratu mehāniķis, meža mašīnu operators un mežsaimniecības tehniķis; kokizstrādājumu izgatavošana un būvdarbi: būvizstrādājumu galdnieks, mēbeļu galdnieks un namdaris; datorzinātnes un elektronika: datorsistēmu tehniķis, elektronikas tehniķis; administratīvais darbs: grāmatvedis, klientu apkalpošanas speciālists; pārtikas ražošana, viesmīlība: viesmīlības pakalpojumu speciālists, ēdināšanas pakalpojumu speciālists, pavārs; dizains un māksla: apģērbu dizaina speciālists, interjera dizaina speciālists, vizuālās reklāmas noformētājs, vides labiekārtojuma un objektu dizaina speciālists, multimediju dizaina speciālists, video operators. Iecerēts, ka daļa profesijas apguves izglītības procesa norisināsies Rankā, bet daļa, kam nepieciešams specifisks aprīkojums un mācību procesa organizācija,- Ogrē.
Tapāt tiks piedāvāta profesionālā izglītības programma - pavāra palīgs (3 gadi) un divgadīgā programma skolēniem ar nepabeigtu pamatskolas izglītību (8 klases), iegūstot pamatizglību un kvalifikāciju: koksnes materiālu apstrādātājs, galdnieka palīgs, virtuves darbinieks. Dokumentu iesniegšana no 2019.gada 1.jūlija.


Jana Igaviņa,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste