No 2019.gada 30.jūlija līdz 5.augustam Honkongā, Ķīnā norisinājās 16. Starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde “iGeo 2019”. Starp četriem Latvijas ģeogrāfu izlases dalībniekiem bija arī Gulbenes novada valsts ģimnāzijas audzēknis Kārlis Bošs, kurš mājās pārveda sudraba medaļu. Jāpiebilst, ka Kārlis testa jautājumos uzrādīja trešo labāko rezultātu starp 166 olimpiādes dalībniekiem. 43 valsts izlašu kopvērtējumā Latvijas ģeogrāfu izlase ierindojās 6.vietā, uzlabojot visu laiku labāko rezultātu, kas bija 8.vieta pērn Kanādā. Sveicam medaļnieku, viņa ģimeni un skolotāju Ināru Ločmeli!

Arī pārējie Latvijas izlases dalībnieki var lepoties ar panākumiem - Rūdolfs  Golubovs (Ziemeļvalstu ģimnāzija) ieguva zelta medaļu, Andrejam Ķīlim (Cēsu Valsts ģimnāzija) -sudraba  medaļa,  savukārt Krista Mehaņikova (Priekules vidusskola)mājās pārvedīs bronzas godalgu.

Valsts izglītības satura centrs informē, ka šogad  dalībniekiem bija nedēļa laika dažādu uzdevumu risināšanai,  piemēram,  par  seismiskajām  aktivitātēm,  ūdens  trūkuma  problēmām, okeāna straumēm, lauka darba uzdevumos piedāvājot pilsētvides uzlabošanas aktivitātes Sai Kung pilsētā, kā arī atbildot uz virkni testa jautājumiem. Olimpiādes norisi nedaudz ietekmēja gan taifūns olimpiādes pirmajās dienās, kura dēļ nācās pārcelt pat lauku darbus dienu vēlāk, gan arī demonstrācijas Honkongā olimpiādes noslēgumā, tomēr organizatoriem izdevās panākt, ka tas olimpiādei problēmas nerada.

Latvijas  komanda  Rīgas  lidostā  ieradīsies  10.augustā  plkst.13:05  ar  lidojumu  no Frankfurtes.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste