11.septembrī Gulbenes 2.vidusskolas erudīcijas spēlē “Dalies. Pie - dalies!” par Gulbeni un pagastiem kopā pulcējās vairāk kā 70 aktīvi novada iedzīvotāji. Pasākumā piedalījās 13 komandas dažādos vecumposmos, dažādu interešu grupu un profesiju cilvēki. Kopā darbojās gan jaunieši, gan pieaugušie pašu veidotās neformālās komandās ar īpašiem nosaukumiem. Aktīvie skolas līdzpārvaldes skolēni jau kopš augusta izstrādāja jautājumus dažādās grūtības pakāpēs, apmeklēja novada pašvaldības administrāciju, uzņēmējus, lai veidotu izzinošus jautājumus par vēsturi, kultūru, tūrismu, populāriem objektiem un cilvēkiem, ģeogrāfiski svarīgām vietām, lieliem un maziem uzņēmumiem, sportu. Īpaši interesanti jautājumi tika veidoti sadarbībā ar interaktīvo centru “Dzelzceļš un tvaiks”. Apslēptajā “melnajā kastē” atradās noslēpumaini priekšmeti, kuri ne tik viegli bija atminami.

erud 1

Spēles metodiku skolēni apguva Valmieras 5.vidusskolā, paši piedalotoies līdzīgā spēlē. Tāpēc radās motivācija piedalīties novada iniciatīvu konkursā, lai saņemtu finansējumu veicināšanas balvām komandām. Projekta darba grupa izvēlējās balvas veiksmīgākajām komandām ar īpašo novada simboliku. Lai spēle ritētu spraigi, tika izveidota īpaša darba grupa, kas apkopoja atbildes un skaitīja punktus. Grupā darbojās jaunieši un draugi - skolotāji.

erud 2

erud 3

Pirmos jautājumus izdzirdot, bija jūtams neliels satraukums, klusums. Komandas sevišķi rūpīgi iepazinās ar atbilstošo punktu skaitu katram jautājumam, lai izvēlētos stratēģiski piemērotāko. Pavisam septiņās kārtās, katrā septiņi jautājumi. Zālē ieskanējās prieks, kad dalībnieki izdzirdēja grūtus, bet zināmus un atbildamus jautājumus. Arvien omulīgāka atmosfēra izveidojās starp komandu dalībniekiem vakara gaitā un sportiska interese par ikvienas komandas veiksmi. Noslēguma fotogrāfijā pulcējās visi dalībnieki un organizatori ar vēlmi atkārtot spēli pēc laika. Spēles matemātiskais atbalsts no skolotājām Ineses un Līgas, skolotājas Ilutas izzinošais plecs, skolotājas Ramonas palīdzība, vadot spēli. Paldies skolas kolektīvam par visa veida atbalstu pasākuma nodrošināšanā.  Šī spēle tika organizēta Gulbenes novada pašvaldības finansētā "Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu konkurss 2019" ietvaros. Turpmāk mudinām arī citus jauniešus izmantot Gulbenes novada pašvaldības iniciatīvu konkursa sniegto iespēju realizēt neformālas idejas! Atzinums - “Cik daudz jauna par savu novadu varam uzzināt un iemācīties vienā vakarā!”  Kopīgā torte, gaidot rezutātus, un saldās balvas komandām vakara noslēgumā.

Projekta darba grupas vārdā
Annija Sintija Toma