Oktobra ieskaņā mēs, Gulbenes novada PII “Ābolīši” kolektīvs, savu svētku dāvanu - tradicionālo Skolotāju dienas ekskursiju - atsaiņojām un devāmies ekskursijā uz Cēsīm.
Kā pirmo mēs apmeklējām zinātkāres centru ZINOO Cēsīs, kur ne tikai vērojām un veicām piedāvātos uzdevumus un eksperimentus, bet arī piedalījāmies nodarbībā “nosēšanās uz citas planētas”. Bija jāsadalās komandās un atbildot uz jautājumiem, jānopelna materiāli, no kuriem jāizveido kosmiskā zonde, kas spētu veiksmīgi piezemēties, saglabājot veselu “kosmonautu”- olu.

aabolisijpg

Tālāk mūsu ceļš veda uz Koprades māju veselīgo našķu radītavu “Labas saknes”. Uzņēmuma saimniece stāstīja par darbnīcas izveidi, cienāja ar burkānu sulu. Degustējām burkānu-tomātu, sarkano kāpostu, kalē kāpostu- spinātu čipšus, kuru pamatā izmantoti burkānu biezumi, kas paliek pāri pēc burkānu sulas spiešanas. Pēc veselīgo čipšu baudīšanas darbojamies konfekšu gatavošanas darbnīcā no žāvētiem augļiem un sēkliņām. Vēl jāpiebilst, ja Koprades nams prastu runāt, tas varētu pastāstīt par mūsu novadnieka J. Poruka skolas gaitām šajā namā.
Dienas otrajā pusē, izbaudot zelta rudeni, devāmies iepazīt Vidzemes koncertzāli “Cēsis” gan no kultūrvēsturiskā, gan no mūsdienu skatu punkta. Ekskursijas laikā bija iespējams ne tikai izstaigāt koncertzāles gaiteņus, bet arī palūkoties uz skatuvi no prožektoru skatupunkta un izbaudīt neaizmirstamu ainu uz visu pilsētu. Izrādās, koncertzālei ir pašai savs spoks.
Atpakaļ ceļā pabijām Raunā SIA “Latvijas ķiploks” namiņā, kurā baudījām ķiploku tēju, ķiploku sviestmaizes, konfektes. Uzņēmuma saimniece dalījās pieredzē, kā tiek audzēti ķiploki, kādi produkti tiek ražoti, kādas ir ķiploku kulinārās īpašības un nozīme veselībā. Bez tam uzņēmuma darbiniekiem ir savs priekšnesums, ar kuru viņi viesojas bērnudārzos: speciāla ludziņa, kurā kā tēli darbojas dārzeņi.
Prieks par lielisku noorganizētu saturīgu ekskursiju. Paldies par iepriecinājumu Skolotāju dienā. Mēs ieguvām jaunus iespaidus, vērīgas zināšanas un iedvesmu turpmākajam darbam.

Iveta Cigle, pirmskolas skolotāja