Spraigs laiks klāt ir skolu tautu deju un dziesmu kolektīviem, jo vai nu ir sākušies, vai tuvojas konkursi un skates, kurās noteiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekus. Arī vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2020” dalībnieki rāda akustiskās muzicēšanas prasmi un radošumu. Ir noslēgušies novada posma konkursi (1.kārta), izskaņai tuvojas arī reģionu konkursi (2.kārta) – reģionu konkursu rezultāti vēstīs par to, kuri būs konkursa fināla, kas notiks svētku laikā Hanzas peronā, dalībnieki.

Silver

Ļoti ceram un ticam, ka “Balsis 2020” finālā Hanzas peronu pieskandinās, saviļņos, sajundīs Gulbenes novada valsts ģimnāzijas vokālā studijas “Silver” dalībnieki. Jauni, skaisti cilvēki ar dziesmas dvēseli krūtīs…Un cerībām ir pamats…
10.martā notika Vidzemes reģiona konkurss “Balsis”, kurā piedalījās 18 Vidzemes vokālie ansambļi, starp kuriem arī Gulbenes novada valsts ģimnāzijas vokālā studija “Silver”, kuriem bija tas gods un atbildība pārstāvēt mūsu novadu. “Silver” jaunieši savu varēšanu, dziesmas prasmi ievija trīs dziesmu izpildījumā, no kurām divas bija jāizpilda bez pavadījuma(a acapella). Žūrijas vērtēšanai skanēja šādas dziesmas: G.Kuzminas-Juknas “Rūtoj”, E.Rusova apdarē latviešu tautasdziesma “Saule riet aiz mežu galiem” un I.Mežaraupa rapsodijas-kantātes “Nu ir laiks Rīgā braukt” VI daļa “Ieraugot Rīgu”.
“Silver” izdziedāja 1.pakāpi (iegūti 42,17 punkti)! Paldies jauniešiem un vokālās studijas vadītājai Baibai Ozoliņai-Maltavniecei, kā arī koncertmeistarei Ingai Kalniņai! Gaidīsim turpinājumu un jaunas muzikālās virsotnes!

Iveta Zvaigzne,
Gulbenes novada valsts ģimnāzijas direktores vietniece