Tāpat kā valsts skolās, arī Pārdaugavas Valdorfa pamatskolā Gulbenē šobrīd tiek nodrošinātas mācības attālināti. Valdorfa  pedagoģija ir sociāli orientēta un Valdorfa skolās liels uzsvars ir uz praktisku darbošanos kopā, dzīvs kontakts starp bērniem un skolotāju ir neatsverams un neaizstājams, tomēr, pielāgojoties šī brīža neparastajiem apstākļiem, skolotāji sagatavo apgūstamo materiālu un vecāki iespēju robežās to īsteno mājās. Bērni saņēma nepieciešamos materiālus, lai mājās varētu turpināt apgūt rakstīšanas un rēķināšanas prasmes, flautas spēli, gleznošanu, veidošanu un adīšanu. Skolotāji sagatavo arī video materiālus, kas kalpo kā iedvesma vecākiem, rādot bērniem vingrinājumus un uzdevumus krievu un angļu valodā, kā arī runas un koordinācijas uzdevumus latviešu valodā.
Tāpat kā jebkurā citā skolā, šajos apstākļos, sevišķi pirmo klašu skolēniem, ir nepieciešama vecāku līdzdalība un tas var izvērsties par jaunu atklājumu laiku. Esiet kopā ar saviem bērniem pēc iespējas vairāk, cenšaties saglabāt praktisku un dzīvu pieeju apgūstot jaunās, bet tik ļoti nepieciešamās prasmes.

Ierosinājumi vecākiem:

 • burtus un vārdus var piedzīvot visdažādākajā veidā arī  darbojoties praktiski, piemēram:
  • zīmējam viens otram uz muguras;
  • veidojam un liekam vārdus no pīnītēm, striķīšiem, zariņiem;
  • veidojam vārdus no mīklas, cepam cepumos un ēdam vai arī veidojam no sāls mīklas (kviešu milti + sāls + ūdens) un ļaujam sacietēt, pēc tam varam nokrāsot (patskaņus vienā krāsā, līdzskaņus citā);
  • zīmējam ārā smiltīs, liekam ar akmentiņiem;
  • zīmējam ārā lielus burtus, vai izliekam mājās uz grīdas ar šallēm un izstaigājam ar kājām burta līnijas;
  • kopā ar brāļiem un māsām, guļoties uz grīdas, veido burtu formas.

Ar nepacietību gaidām klātienes mācību uzsākšanu un sagatavošanos bērnu uzņemšanai 1.un 2.klasē 2020./2021. mācību gadam. Ja ir vēlme mācīties pie mums, lūgums sazināties elektroniski: atsūtot mums savu kontaktinformāciju un mēs ar jums sazināsimies.

Veselību, prieku, sapratni un izturību vēlot,
Pārdaugavas Valdorfa pamatskolas
skolotājas Annija Ceriņa un Kristīne Vārpiņa