98731889 101996271534391 3385300897813757952 n

Gulbenē sākusies skolēnu uzņemšana mācībām jaunajā Gulbenes novada vidusskolā, kas turpmāk būs vienīgā izglītības iestāde novadā, kurā būs iespējams iegūt vidējo izglītību. Jaunās skolas pedagogi un Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvalde aicina mācībām jaunajā skolā pieteikties ne tikai jaunākos novadniekus, bet arī jauniešus no blakusnovadiem. Skolas kolektīvs jau sācis aktīvi gatavoties tam, lai pēc iespējas organizēti un kvalitatīvi spētu īstenot jaunās prasības attiecībā uz izglītības sistēmas pārmaiņām.

Lēmums par jaunās izglītības iestādes formēšanu pieņemts šī gada sākumā. Tā rezultātā apvienoti divu pilsētas skolu (Gulbenes 2.vidusskolas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas) resursi, pedagogi un sniegtās iespējas, lai radītu vienu lielu, konkurējošu skolu ar unikālu piedāvājumu – nodrošinot skolēniem ne tikai pamatvajadzības, bet arī īstenojot to vēlmes. Jaunās skolas piedāvātais priekšrocību klāsts ir plašs, vēršot pastiprinātu uzmanību skolēnu vēlmju īstenošanai un vajadzību piepildījumam.

Kā nozīmīgāko jaunās skolas priekšrocību pašvaldības Izglītības pārvalde min jaunās skolas kolektīva spēju operatīvi un organiski plānot jaunā mācību satura un pieejas īstenošanu vidusskolas līmenī. Skola piedāvās plašu un katra vidusskolēna interesēm atbilstošu specializēto kursu klāstu (piemēram, Uzņēmējdarbības pamati, Digitālais dizains, Psiholoģija, Teātris un drāma u.c.), par kuru īstenošanu rūpēsies kompetenti, profesionāli un valsts mērogā atzīti pedagogi.

Tāpat jaunā skola, turpinot abu apvienoto skolu vērtību nodošanu, nodrošinās virkni dažādu atbalsta pasākumu skolēniem, kas izvēlēsies mācīties jaunajā skolā un doties uz to no attālākām vietām. Šo ieguvumu starpā ir iespēja izmantot nesen atjaunoto internātu jeb dienesta viesnīcu, skolēniem saņemot arī bezmaksas ēdināšanu. Līdzīgi – centīgākie un mācību procesā aktīvākie skolēni tiks atbalstīti finansiāli, saņemot arī turpmākus sasniegumus veicinošas naudas balvas. Gulbenes novada pašvaldība, tāpat kā līdz šim, turpinās segt arī ceļa izdevumus tiem skolēniem, kas, pārstāvot novadu, dosies uz konkursiem, olimpiādēm vai semināriem citviet Latvijā. Ne mazāk būtisks ir arī labiekārtotās vides jautājums – abu skolu ēku telpas, tāpat kā sporta nodarbībām un interešu izglītībai paredzētais sporta laukums, ir nesen atjaunotas.

Gulbenes novada vidusskola aicina pieteikties jauniešus no tuvākajiem vai tālākiem reģioniem 2020./2021. mācību gadam. “Vide, kurā notiks mācības, būs brīva, atvērta, neuzspiesta, radoša, lai skolēns justos ieinteresēts piedalīties mācību procesā. Izvēloties par labu mācībām Gulbenes novada vidusskolā, skolēns var būt drošs, ka pedagogi darīs visu, lai īstenotu mācību procesu, kas būs skolēnu interesēs balstīts,” norāda Gulbenes pašvaldības priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Gulbenes novada vidusskolas kolektīvs aicina uzzināt vairāk par jauno skolu, mācību procesu un iespējām pašam veidot savu vai savu bērnu nākotni, piezvanot uz kādu no kontakttālruņiem (64473443, 64474141,64473178) vai ierodoties Gulbenē, Līkajā ielā 21 vai Skolas ielā 10. Vairāk informācijas ŠEIT un ŠEIT.

Diāna Polgina