XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros mūsu novada skolēni un skolotāji iesaistījušies vizuālās  un vizuāli plastiskās mākslas programmā “RADI ROTĀJOT”. Programmas dalībnieki tika aicināti pētīt tēmas “Rotas”, “Rotājumi”, “Rotāšana”, “Rotāšanās” dabā, sadzīvē, telpā, kultūras mantojumā, folklorā, radot tradīcijās balstītus, mūsdienīgus darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās. Prieks un gandarījums par paveikto, jo mūsu novada skolēni ir konkursa II kārtas uzvarētāji, konkursa noslēguma kārta paredzēta Dziesmu svētku laikā, kad notiks vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde. Visus mūsu novada skolēnu darbus varēsim aplūkot izstādē.

Konkursa uzvarētāji:

  1. Tirzas pamatskolas keramikas pulciņa kopdarbs “Skani - zvani”, kopdarbu veidojuši – Alise Bleive, Estere Celmiņa, Agija Mālukalne, Kristīne Jēgere, Ance Kusiņa, Patrīcija Kusiņa, Rūta Kusiņa, Enija Ločmele, Rūta Markova, Monika Saleniece, Elīna Pelēce,  Alise Nebēdniece, Enija Salmane, Aleksis Sergejevs, Artūrs Spūlis, Agnese Preise, Amanda Krēsliņa.  
  2. Lietišķās mākslas pulciņa kopdarbs “Saulīti gaidot”, kopdarbu veidojuši – Samanta Germele, Sabīne Ūdre, Enija Ločmele, Patrīcija Kusiņa, Deivids Heiselis, Santa Krēsliņa.  
  3. Ance Kusiņa - darbs “Pavasara krokusu kronīši”.
  4. Rankas pamatskolas skolēni – Keita Ziemele - darbs “Rotā raksti zelta zirtas”, Lauma Kļaviņa – darbs “Putni rakstos”, Gustavs Aldersons – darbs “Mans ciems rotājās”, Sanda Grunte – darbs “Rakstu puzle 1”.
  5. Lizuma vidusskolas skolēni – Katrīna Kruglova – darbs “Meitenes rotā”, Maija Gipsle – darbs “Nakts rota”.
  6. Gulbenes novada vidusskolas skolniece Elizabete Brūniņa - darbs “Pazudusī”.

Skolēnu darbu izstrādē atbalstu un vērtīgus padomus sniegušas skolotājas Kristīne Vārpiņa, Daiga Jansone, Ina Treiliņa, Vaira Briede, Marta Balode.

Informāciju sagatavoja M. Skopāne