30.oktobrī Gulbenē drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiskā spēlē „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus”, kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākuma svinīga atklāšana notiks pulksten 10.00 parkā pie Gulbenes novada valsts ģimnāzijas.

Lai piedalītos spēlē, jauniešiem bija jāaizpilda anketa, jāatbild uz vēstures jautājumiem un jāuzraksta motivācijas vēstule. Jauniešu rakstītais liecina par patriotismu un interesi par Latvijas vēsturi un Brīvības cīņu notikumiem.

Komanda „Cīnītāji” no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas savā motivācijas vēstulē raksta: „ Mēs vēlamies piedalīties spēlē, jo pagājušajā gadā piedalījās komanda no klases un teica, ka bija ļoti forši un aizraujoši, tāpēc arī izveidojām otru klases komandu, lai piedzīvotu to pašu. Un arī vēlamies parādīt mūsu cīņas sparu!”

Ar moto “Viss vienmēr beidzas labi, bet ja kaut kas ir beidzies slikti, tad tas vēl nav beidzies” piedalīsies Gulbenes 2.vidusskolas komanda “9.rota”. Jauniešu motivācija ir sekojoša: “Mūsu komanda ir motivēta un pozitīvi noskaņota piedalīties spēlē Jaunajos Rīgas sargos. Ne tikai iekšēji, bet arī fiziski esam spēcīgi, sacensties ar citām komandām. Šajā spēlē vēlamies piedalīties, jo mūsu komanda ir vienota un nebūtu grūti sadalīt katram savus pienākumus. Gribam iegūt pieredzi strādājot komandā, kā arī ceram iegūt jaunus draugus un zināšanas. Katram dalībniekam no mūsu komandas ir savā stiprā puse ko viņš pārzina un ar ko var palīdzēt komandai.”

Savukārt komanda “Savējie” raksta: “Komanda ir saliedēta, vienmēr gatava jauniem izaicinājumiem, ja runa ir par sportu, tad vienmēr var dzirdēt tikai jā. Vienmēr cenšamies realizēt visas savas trakās idejas un viennozīmīgi vēlamies pārbaudīt savus spēkus un spējas jaunās jomās. Esam ieinteresēti uzzināt par Latvijas vēsturi nedaudz vairāk un atsvaidzināt savas zināšanas.”

Pasākuma laikā Latvijas armijas instruktoru vadībā jaunieši sešās darbnīcās apgūs Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, šaušanu, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa un ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notiks praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Atceries Lāčplēšus!”, kas simulēs 1919. gada Brīvības cīņas un kuras laikā atraktīvā veidā praksē varēs pielietot iegūtās zināšanas.

Gulbenes kārta ir viena no astoņām pusfināla spēlēm „Jauno Rīgas sargu” ciklā. Divas labākās komandas piedalīsies fināla pasākumā, kas notiks 20.novembrī Daugavpils cietoksnī.

Jaunieši izcīnīs ne tikai ceļazīmi uz fināla spēli Daugavpilī, bet arī jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu kopā ar TALLINK.

Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs ielu vingrošanas kustības iniciators, grupas „Gainfast” solists, TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

Spēles mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Projekts tiek īstenots ar Valmieras, Tukuma, Dobeles, Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Siguldas pašvaldību atbalstu, kā arī tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Gulbenes novada domes līdzfinansējums EUR 1000.

Indra Soika - Dreimane
biedrības „Media gids” valdes locekle