solid1 2Neparasts gads ar neparastiem notikumiem, līdz ar to arī ļoti neparasts projekts. Jā, Gulbenes novada valsts ģimnāzijā īstenojām programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu “Iesaistīts=Aktīvs”, kura īstenošana noslēgsies tagad, oktobrī, nu jau Gulbenes novada vidusskolā.

Šis bija projekts, kad iesaistītajiem nācās darboties ne tā kā ierasts. Gada sākumā pie mums lielu klāstu interesantu aktivitāšu piedāvāja gan gruzīnu jaunietis George, gan francūziete Pauline. Martā Pauline devās atpakaļ pie ģimenes, bet gruzīnu jaunietis mācījās strādāt citādāk. Nebija atļauts klātienē satikt skolēnus un skolas pieaugušos, bet viņš iesaistījās Zoom nodarbībā ar kādu klasi, gatavoja materiālus neformālām aktivitātēm, kad skolēni atgriezīsies atpakaļ skolā, izgatavoja Gruzijas “mājiņu”, āra koka domino, izveidoja projekta foto sienu, palīdzēja atjaunot dabas klasi, kā arī bija sarunu biedrs un palīgs tiem darbniekiem, ko vasarā sastapa skolā. Viņš bija starp mums un, lai gan klātienē aktivitātes organizēt nedrīkstēja, ikdienā tika satikti daudzi, pārmīti kādi vārdi dažādās valodās vai kopā uzspēlēts volejbols.

Pauline pie mums bija neilgu laiku, bet paspēja iesaistīt skolēnus gan dabas un Mangas (japāņu komiksi) klubiņos, gan mācīt franču valodu un pat aicināt jauniešus un pieaugušos uz jogu. Tapa arī mākslas klubiņa izstāde. Elīna no 4. klases par Pauline saka: “Viņai piemita visas labās īpašības. Un viņa arī bija ļoti jautra.”

Lai gan George nekad nav paticis publiski uzstāties un saņemt uzmanību, viņš projekta laikā vadīja neskaitāmas prezentācijas par Gruziju gan angļu, gan krievu valodās, regulāri sadarbojās ar 7. klasi angļu valodas nodarbībās, pat dejoja un uzstājās vidējās paaudzes tautas deju kolektīvā “Ratiņš”(liels paldies vadītājiem!). George vadīja angļu sarunvalodas nodarbības skolas pieaugušajiem. Viņš piedāvāja sportiskas aktivitātes un dažādas radošās darbnīcas, kā arī sadarbībā ar krievu valodas skolotāju stundā gatavoja savu tradicionālo ēdienu Khachapuri. 4. klases Markuss ir novērojis: “Džordžs bija ļoti aktīvs un izpalīdzīgs. Vēl viņš bija ļoti sociāls, mēģināja vairāk runāt ar citiem.”

Mūsu šī projekta atslēgas vārdi bija: parunāties, būt blakus, iesaistīties, uzdrīkstēties, darīt kopā.

solid1 1solid1 3

Liels paldies ikvienam, kurš bija blakus, uzdrīkstējās, iesaistīja un iesaistījās, un darīja kopā!

Brīvprātīgā darba projekts “Iesaistīts = Aktīvs”, līguma Nr. 2019-2-LV02-ESC11-002644, tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

solid

Elīna Nagle,
Gulbenes novada vidusskolas projektu asistente