Neskatoties uz to, ka visā pasaulē plosās baisā slimība COVID-19, Karjeras dienas “Piedzīvojums ar sevi un Tevi!” Gulbenes novadā tika aizvadītas godam. Lai arī Gulbenes novada pašvaldības lēmums par sabiedrisku pasākumu un aktivitāšu organizēšanas ierobežošanu pārtrauca divas Karjeras dienas pusē, tomēr tas netraucēja šīs aktivitātes turpināt vēlāk. Karjeras dienas norisinājās Tirzā, Stāķos un Lejasciemā, kur kopumā piedalījās vairāk nekā 60 jaunieši.

Karjeras dienas aktivitātes bija vērstas pamatā uz jauniešiem, kuri mācas pamatskolas pēdējās klasēs, lai palīdzētu viņiem veikt nozīmīgu izvēli savā dzīvē – ko darīt pēc 9.klases pabeigšanas, kādas profesijas vēlēsies apgūt, vai paliks Gulbenes novadā, vai izvēlēsies citu novadu izglītības piedāvājumu. Līdz ar to jauniešiem vairāku dienu garumā tika piedāvātas iespējas uzzināt par dažādām profesijām un radošā gaisotnē iepazīt vairāk nekā 30 dažādas profesijas, nozares un nodarbošanās. Aktivitāšu mērķis nebija reklamēt kādu konkrētu nodarbošanās vai profesiju grupu, bet gan parādīt jauniešiem profesiju dažādību.

Jauniešiem bija iespēja iepazīt siera un saldumu izgatavošanu, robežsardzes darbu,  loģistikas speciālista profesiju, piensaimniecību, pirtnieka amatu, mežsarga amatu, lauksaimniecību, zirgaudzētavu, tūrismu un citas profesijas. Aktivitātēs tika iesaistīts ievērojams skaits vietējo ekspertu, uzņēmēju un atbalsta personu, kuri palīdzēja jauniešiem izprast gan uzņēmējdarbību, gan arī konkrētās aktivitātes specifiku, uzzināt par uzņēmēja pieredzi un aisberga neredzamo pusi, kas ved uz panākumiem.

Vislabāk šīs Karjeras dienas raksturo pašu jauniešu izteiktās atziņas:

  •  „Bija radošas un interesantas nodarbības, daudz aktivitāšu. Superīgi pavadītas 5 dienas!” /Monta/
  • „Iemācījos un uzzināju daudz ko jaunu. Forši pavadīts laiks kopā ar draugiem!” /Ramona/
  • „Jauki bija iepazīties ar robežsardzes kinoloģi un viņas uzticamo suni Rondu. Man patika šīs Karjeras dienas un, ja būs iespēja piedalīties līdzīgos pasākumos, es to nelaidīšu garām!” /Tīna/
  • „Šīs visas dienas bija aizraujošas. Uzzināju daudz jauna, iepazinu bērnus no citām skolām un satiku jaunus draugus.” /Viktorija/
  • „Karjeras dienas man ļoti patika. Bija interesanti uzzināt vairāk par dažādām profesijām.”/Elizabete/

Karjeras dienas Gulbenes novadā ir noslēgušās. Paldies par atbalstu Gulbenes novada pašvaldībai un Sabiedrības integrācijas fondam.

Aktivitātes norisinās projektu konkursa “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” projekta “Piedzīvojums ar sevi un Tevi!” ietvaros un tiek finansētas no Valsts budžeta līdzekļiem sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

novadssab integ fnd

Lauris Šķenders,
Gulbenes novada Izglītības pārvaldes projektu vadītājs