Foto Lai izglītotu bērnus par graudaugu lomu uzturā un aicinātu tos vairāk izvēlēties ēdienreizēs, visu mēnesi skolās norisinās “Putras programma 2015”, kurā piedalās vairāk nekā 300 izglītības iestāžu no dažādiem Latvijas reģioniem.

Oktobris jau tradicionāli ir kļuvis par Putras mēnesi, kura ietvaros jau trešo gadu skolās notiek putras stundas, putras pagatavošanas meistarklases un dažādas citas par graudaugiem izglītojošas aktivitātes, turklāt aktīvākās skolas saņem putras dāvanas no “Herkuless”.

Gulbenes novadā aktīvi putro vairākas mācību iestādes dažādās vecuma grupās: Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestāde, Galgauskas pamatskola, K. Valdemāra pamatskola, kā arī Jaungulbenes PII Pienenīte.

Foto

Putras programmas iniciators ir AS „Rīgas Dzirnavnieks” sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Tās mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu ēdienu un radīt jaunas tās ēšanas tradīcijas. Graudaugi ir viena no nozīmīgākajām produktu grupām, tāpēc ļoti svarīgi, lai bērni un to vecāki mainītu savus ikdienas paradumus un daudz biežāk ēstu graudaugu ēdienus, it īpaši veselīgās putras.

Līdz 8. novembrim skolās notiek Putras programma, kurā bērni piedalās Putras stundās un #PUTRINGS čempionātā, kas šogad veltīts putras mutvārdu mantojuma popularizēšanai un mūsdienu valodas bagātināšanai ar sakāmvārdiem par putrām. Kurš gan nezina folklorizējušos izteicienus “vāries kā putras katls”, “baigā putra galvā”, “nestreb karstu putru” un “it kā putru nebūtu ēdis”! Jaunus sakāmvārdus ikviens var ievietot sociālajos tīklos ar tēmturi #Putrings.

Putras programmā iesaistās arī skolu ēdnīcas, kuras Putras mēneša ietvaros cienā bērnus ar veselīgām putrām, kā arī tajās viesojas speciālisti, kuri skolēnus iepazīstina ar graudaugu pamatīpašībām un to, kāpēc nepieciešams tos iekļaut ikkatra skolēna ēdienkartē.

Ansis Krūmiņš
Putras programmas koordinators