mazinsJau devīto gadu Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestāde ir Ekoskola. Ekoskola ir nākotnes skola,  kurā bērni, praktiski darbojoties, iegūst  izpratni par vidi, tās aizsardzību un ilgtspējīgu attīstību.  Ekoskolā uzzinātais un izprastais veido attieksmi un vērtības, motivē bērnus un jauniešus rīkoties pašiem, lai mēs dzīvotu labākā pasaulē.

WhatsApp Image 2020 10 21 at 09.43.19

 Oktobrī viens no mūsu pirmsskolas saimes darbiem labestīgākai un līdzjūtīgākai pasaulei bija labdarības akcijas “Katram draugam sava māja” organizēšana. Akcija sākās Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības dienā, un tās laikā iestādes darbinieki un bērni kopā ar vecākiem ne vien ziedoja suņu un kaķu barību, bet arī izgatavoja dzīvnieku mājiņas. Akcijas laikā tika sarūpēti gandrīz 200 kg dzīvnieku pārtikas. Akcijas noslēgumā kaķu barība nonāca Ķepaiņu draugu kluba rīcībā un būs labs atspaids tiem Gulbenes kaķīšiem, kuriem nav saimnieku. Burvīgais divstāvu kaķu nams, kurš, pateicoties skolotājas Natālijas Kvitkas gādībai, tapa SIA KONTO, būs jauna droša mājvieta pilsētas kaķiem Nākotnes ielā. Skaistā un siltā suņu māja, kuru izgatavoja Salvis Sirmais un Anna Artistova, iepriecinās kādu Alūksnes dzīvnieku patversmes iemītnieku. Gādīgu roku darinātās 20 kaķu mājiņas, četras mīkstas guļvietas, kā arī suņiem ziedotā barība padarīs priecīgāku ikdienu dzīvniekiem patversmē “Astes un Ūsas”. Ir liels prieks un gandarījums par labi paveiktu darbu!  Sirsnīgs paldies ikvienam, kurš piedalījās un sniedza savu pienesumu - darbiniekiem, bērniem, audzēkņu ģimenēm. Pateicamies par atbalstu, palīdzību, transportu un konfektēm Ķepaiņu draugu kluba vadītājai Irai Žeigurei un mūsu novada pašvaldībai!

PA210567 kopija

Novembris nāk ar jauniem darbiem. Nākamajā nedēļā piedalīsimies Ekoskolu Rīcības dienās, kas ir lielākā starptautiskā vides akcija Ekoskolu tīklā un šogad notiks no 2. novembra līdz
8. novembrim. Akcijas moto ir Labie darbi planētai!  Katru dienu mēs centīsimies paveikt kādu labu darbu - vāksim makulatūru un izlietotās baterijas, mācīsimies paši izgatavot papīru un  rotaļlietas no otrreiz izmantojamiem materiāliem. Organizēsim Dienu bez auto un Āra nodarbību dienu, kuras laikā iepazīsim dabas daudzveidību pirmsskolas apkārtnē. Visu nedēļu pirmsskolas audzēkņi iejutīsies labo darbu aģentu lomā, apkopos mūsu paveiktos labos darbus un dalīsies ar tiem.

Pieaugušie, esiet acīgi un atsaucīgi: ja mūsu pilsētā uz kāda ziņojumu dēļa, kādā skatlogā, savā pastkastītē, vai citā pavisam negaidītā vietā pamanāt bērnu darinātu nelielu kartīti ar aicinājumu uz dabai draudzīgu rīcību, izlasiet to, nofotografējiet un dalieties sociālajos tīklos, izmantojot norādītos heštagus. Brīnišķīgi būs, ja arī savā ikdienā kaut uz vienu dienu ieviesīsiet mūsu izteikto izaicinājumu!

Mūsu pirmsskolas izaicinājumu pievienoties Rīcības dienu aktivitātēm jau pieņēmusi Gulbenes novada vidusskola, Gulbenes Valdorfskola un Gulbenes 2.PII “Rūķītis”.  Pievienojieties arī jūs! Kopā mēs varam paveikt daudzus labus darbus mūsu planētai!

RD 2020 plakats

ekoskola1Gulbenes 1.PII vadītājas vietniece Inita Artistova