2020.gada 9.oktobrī “Labo darbu nedēļas” ietvaros, ko organizēja palīdzēsim.lv visā Latvijā, arī Gulbenes Valdorfa pamatskolas klase kopā, 16 bērni, 8 ģimenes un SIA “ILVA I” atsaucīgā īpašniece Iveta Ilva sacepa 40 gardus maizes kukulīšus, iegādājās 3 kg sviestu, sagatavoja 50 sirsnīgus apsveikumus. Sasaiņotās dāvanas, ar pārsteiguma maizes kukulīšiem, saņēma 30 Gulbenes pilsētas un novada vientuļie seniori.

Tās tik bija emocijas! Atsauksmes maizes cepšanas un dāvināšanas procesā:

 • Ralfs, 8 gadi: “Vislabāk patika veidot maizes kukulīti un braukt pie cilvēkiem. Gribēju, lai visi atver durvis.”
 • Emīlija, 6 gadi un Elisa, 3 gadi: “Loti patika veidot maizīti un likt uz pannas, kā arī palīdzēt ietīt papīrā.”
 • Dana Koliņa: “Elisa mīl tantes un visus cilvēkus.”
 • Viesturs, 12 gadi: “Ir tik forša sajūta redzēt cilvēku reakciju!”
 • Viestura mamma: “Viesturs skatās you tube video un ir sajūsmā par cilvēku emocijām saņemot negaidītus pārsteigumus, piemēram par labajiem darbiem, kā “naudīdie youtuberi” un citas slavenības pārsteidz cilvēkus uz ielas, piedāvājot naudu vai ļaujot iegādāties veikalā ko sirds kāro. Sākotnēji bērnam priekšstats bija radies, ka cilvēkus var iepriecināt tikai ar naudas “čupu” rokās un dārgām dāvanām. Viņš salīdzināja, bet var taču darīt citādāk, ar to, kas ir mājās, ar to, ko esi gatavojis no sirds un savām rokām.”
 • Ieva, 5 gadi: “Iesim meklēt tantītes un dosim maizīti, bet pie durvīm zvanīšu es!”
 • Vineta Jogure: “Ļoti sirdi sildīja tieši darbošanās kopā ar bērniem, redzēt mirdzumu viņu actiņās, viņi ir patiesi, darbiņus dara no sirds. Un protams, paldies šīs idejas rosinātājiem un realizētājiem un visai labo darbu komandai! Līdz šim labo darbu darīšana nav sveša, kaut vai uz ielas aprunāties ar kādu sirmu māmuļu, palīdzēt aiznest iepirkumu maisiņu, vai vienkārši pretīmnākošai kundzītei uzdāvināt ziedus tāpat vien, un, svarīgi, ka šo visu redz bērni – viņi kopē.  Šim apstiprinājumu saņēmu šodien kopā ar bērniem, nesot labo darbu maizīti, kad mans dēls Viesturs, ejot uz konkrētām dzīvokļa durvīm iesaucās: “Ak, jā.. es šai tantītei jau esmu palīdzējis – iznesu atkritumu maisu, pieturēju smagās ārdurvis, kamēr viņa lēnītēm iziet ārā. Jā, un šai tantei es arī palīdzēju, viņa dzīvo tur! Un arī Valters (brālis, 10 gadi) viņai ir palīdzējis atnest maisiņus līdz mājām!" Man kā mammai ir liels lepnums, ka labie darbi turpinās un ticu, ka šodienas darbošanās  nesīs ne mazums prieka un sirsnīgu darbiņu nākotnē. Vēlreiz sirsnīga pateicība visiem kopā un katram atsevišķi! Par sastaptajiem cilvēkiem: neviltots prieks, pateicība, un svarīguma sajūta - ka tieši es esmu saņēmis, ka tieši par mani ir atcerējušies! Prieka un pateicības asaras acīs kā saņēmējiem, tā mums maizītes piegādātājiem.”
 • Roberts, 7 gadi: “Man tik ļoti patika cept maizi. Es redzēju daudz priecīgas sejas, kad braucām dāvināt!”
 • Annija Ceriņa: “Sirsnīgs Paldies no manis ikkatram, kurš šodien pievienojās šim pasākumam! Ivetai Ilvai - sirdssilts paldies par to, ka ielaida savā namā un palīdzēja visu realizēt! Ikkatrai māmiņai, kura bija, kura darīja un veda savus bērnus uz šo pasākumu. Bērniem mācīt apzināties savu spēku un to, ka ik mirkli varam darīt labu ir būtiski. Tā viņi sāks novērtēt to, kas viņiem jau ir un dalīties tajā. Šis bija samērā viegls darbs priekš mums,pieaugušajiem, bet kuru bērni darīja ar aizrautību, jo viņi ir patiesi pret pasauli un viņi ir gatavi dot. Gatavi cept, gatavi saiņot un vest. Savukārt sirmākiem ļaudīm bija pārsteigums un prieks saņemt, sajust siltumu un sirsnību uz sava sliekšņa, ko pieņemu, ka atcerēsies vēl ilgi. Miljons siltu Paldies jums ikkatram un ikkatrai jūsu mazajai sirsniņai - bērnam!”
 • Par Gulbenes Valdorfa pamatskolu
 • No 01.septembra atrodamies jaunās telpās Līkajā ielā 21, Gulbenē. No 2020.gada septembra pamatskola saņem Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējumu 86,51 EUR par bērnu.
 • Bērni Gulbenes Valdorfa pamatskolā apgūst to pašu Latvijas izglītības noteikto standartu, ko valsts skolās, atšķiras vienīgi laiks un metodes, kad un kā tas tiek apgūts. Atšķirīgā pieeja balstās nevis vēlmē būt oriģināliem vai pašmērķīgi darīt citādāk, bet gan pamatotās zināšanās par augoša cilvēka dzīves ritmiem, katra vecumposma  īpatnībām un vajadzībām. Mācības Gulbenes Valdorfa pamatskolā notiek periodos (katru mēnesi kā galvenais ir viens mācību priekšmets).  1. un 2.  klasē cits citu nomaina matemātikas, latviešu valodas un formu zīmēšanas periods. Katru rītu pirmā ir perioda  nodarbība, kas ilgst 90 minūtes. Pārējie mācību priekšmeti – angļu valoda, krievu valoda, rokdarbi, mūzika, sports – notiek 40 minūšu garās nodarbībās 2 reizes nedēļā. Gleznošana, veidošana ir 40 minūšu nodarbība 1 reizi nedēļā. Tiek atvēlēts laiks arī pastaigai.

Dienas režīms 2020./2021.mācību gadā:
No 8.30 ierašanās skolā (bērni mājās ir paēduši brokastis)
9:00 -10:30 perioda nodarbība
10:30.-10:50 tējas pauze (no mājām līdzi var ņemt maizīti vai kādu augli otrajām brokastīm; tiem, kam tās ir nepieciešamas), starpbrīdis 
10:50 -11:30 nodarbība
11:30-11:40 starpbrīdis
11:40-12:20 nodarbība
12:20-12:50 pusdienas
12:50-13:30 nodarbība

Atkarībā no vecāku vajadzībām organizējam pagarinātās grupas.

Ja ģimene izskata iespēju pievienoties mums, uzrunā valdorfpedagoģijas metodes un ģimenei ir svarīgas praktiskās zināšanas par augoša bērna dzīves ritmiem, individuāla pieeja, harmonisks un mierīgs ritms klasē, tad droši sazinieties un jautājiet! Tālrunis uzziņām: 29765471.

Sveicu Gulbenes novada ģimenes Latvijas dzimšanas dienas svētkos, vēlu veselību un harmonisku noskaņojumu!                                                                                 

Gulbenes Valdorfa pamatskolas direktore Annija Ceriņa