Foto ErasmusCik laimes pilni bērnu vaigi!
Cik līksmi viņi raugās, smej!
Un neskaitāmi eņģļu pulki
Tiem līdz iekš debess dzied un dej.
/E.Veidenbaums/

Adventes laiks ir gaidīšanas, piedošanas, cerību un mīlestības laiks. Klusiem soļiem pietuvojušies Ziemassvētki. Skolā viena pēc otras sāk iemirdzēties krāsainās jaungada lampiņas, smaržo pašu skolēnu ceptās piparkūkas. Ir laiks, kad varam atskatīties uz paveikto, un pa labam darbam, ko iekārt skolas Ziemassvētku eglītē.

Neraugoties uz Covid-19 izplatību Latvijā, Sveķu pamatskola mācību procesu I semestrī organizēja klātienē. Mācību gads iesākās ar skolas akreditāciju, kura tika ļoti veiksmīgi aizvadīta.

Septembra un oktobra sākumā, paralēli mācībām, skolēni iesaistījās dažādās aktivitātēs. Skolas deju grupa piedalījās Integrētās mākslas festivāla „Nāc līdzās” laureātu koncertā Rīgā, VEF kultūras pilī un izcīnija laureāta titulu. Uz valsts svētkiem mūsu deju grupas dalībnieki saņēma Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita apsveikumu.

Mācību gads aktīvs iesākās arī skolas sportistu kolektīvam. Meiteņu futbola komanda valsts finālsacensībās futbolā Eiropas kausa ietvaros, izcīnīja godpilno 4. vietu.

Zēnu futbola komanda republikas finālsacensībās futbolā Ozolniekos izcīnija 3. vietu.

Republikas sacensībās krosā Lielplatonē tika izcīnītas četras I. vietas medaļas un viena II. vietas medaļa. Lepojamies!

Oktobris jau ienesa savas korekcijas, kad tika atcelti pasākumi un sporta aktivitātes. Ievērojot visus drošības pasākumus, skolā tika organizēta Labo darbu nedēļa. Tās ietvaros skolēni pedagogu vadībā gatavoja putnubūrīšus, lasīja zīles meža dzīvniekiem, aktīvi iesaistījās skolas apkārtnes labiekārtošanas darbos. Skolas darbinieki ziedoja līdzekļus dzīvnieku patversmei Alūksnē.

Šajā mācību gadā skola īsteno Erasmus+ projektu „We Are Proud Of Being European Citizen” („Mēs esam lepni būt par Eiropas pilsoņiem”). Dalībvalstis ir Latvija, Rumānija, Itālija, Turcija, Portugāle. Mūsu skola šajā projektā ir koordinators. Projekta ietvaros organizējām projekta logo konkursu. Darbi tika ievietoti Google vietnē, kur par tiem varēja nobalsot. Atzinīgi tika novērtēti pieci mūsu skolas skolēnu veidotie darbi. Novembrī darbojāmies, izzinot un veidojot fotoalbumus, plakātus par dabas skaistumu, tās untumiem, dzīvnieku pasauli.

Decembrī cītīgi tika rakstīti pārbaudes darbi, greznotas skolas telpas, ceptas smaržīgas un gardas piparkūkas. Skolas kolektīvs sagādāja svētku pārsteigumu sociālās aprūpes nama „Dzērves” klientiem un darbiniekiem, vēlot gaišus un siltus Ziemassvētkus, veselības pilnu Jauno gadu. Skolēni veidoja apsveikuma kartiņas, skolas darbinieki gādāja pārsteiguma paciņas.

Veiksmīgs, aktīvs ir aizvadīts mācību gada I semestris. Paldies sakām skolēniem, skolēnu ģimenēm, skolas darbiniekiem par kopīgi paveikto!

Vēlam veselību, sekmes, enerģiju jaunajā Vērša gadā! Lai mums visiem izdodās!

Sveķu pamatskolas skolotāja Velga Janoviča