Eko 117Par sasniegumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā izglītības iestādē un tās apkārtnē Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestādei ir piešķirts starptautiskais ekoskolas sertifikāts un Ekoskolu vēstnieku statuss. Turpmāk pie bērnudārza plīvos Ekoskolas zaļais karogs, bet pie ieejas priecēs jaunā statusa apliecinājuma plāksnīte.

Lai atzīmētu šo īpašo notikumu, 23.septembrī bērnudārza Zaļajos svētkos pulcējās gan paši ķipari un skolotājas, gan iestādes draugi un atbalstītāji:  Ekopadomes dalībnieki un tās vadītāja Sabīne Jefimova, ornitologs Elvijs Kantāns, Izglītības pārvaldes metodiķe Dace Kablukova.
Svētku dalībniekus “iekustināja” Gudrā Pūce, aicinot ne tikai dejot, bet arī uzdodot dažādus jautājumus par dabu, gadalaikiem un to, ko mēs katrs varam darīt apkārtējās vides saudzēšanā.

Eko 3

Eko 4

Eko 6

Eko 11

Eko 15

Eko 28

Eko 30

Eko 33

Eko 35

Eko 44

Eko 47

Eko 2

Bez tam katra audzēkņu  grupiņa bija sagatavojusi mājasdarbu, ilustrējot kādu nozīmīgu apņemšanos, lai apkārtējā pasaule kļūtu labāka, zaļāka, bet cilvēka rīcība – gudrāka.

Kā jau nozīmīgos svētkos, arī šajos bija sarūpēta garda torte.   

Vēlam visam Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestādes kolektīva mazajiem un lielajiem dabas draugiem turpināt labi iesāktos darbiņus un par atbildīgām rīcībām vēstīt citiem! Lepojamies!

Ekoskolu programmas darbību Latvijā īsteno Vides izglītības fonds un atbalsta Latvijas vides

aizsardzības fonds projektā “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā

2021. gadā”.

Jana Igaviņa,

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste