sunči 14Kā ik gadus, Gulbenes 1.pirmskolas izglītības iestāde, kam šogad piepulcējās arī Stāķu pirmskolas iestādes kolektīvs, kopā ar Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrību “Ķepaiņu draugu klubs” labdarības akcijā sarūpēja pārtiku un našķus mūsu mazajiem, neaizsargātajiem četrkājainajiem draugiem – suņiem un kaķiem, kas palikuši bez saimniekiem un mājām.

“Milzīgs paldies pedagogiem, audzinātājām, auklītēm, vadītājām, kas prot mazajās sirsniņās iedegt līdzjūtības dzirkstīti. Noteikti šie bērni izaugs par krietniem un godīgiem cilvēkiem!

Lai gan dzīvnieku-bezpajumtnieku skaits novadā nekļūst mazāks, kopīgi ar pašvaldību un iedzīvotājiem rūpējamies par tiem, kam nav saimnieku. Protams, sabiedrības iesaiste varētu būt vēl lielāka, jo šis nav ne vienkāršs, ne pateicīgs darbs. Esmu ļoti gandarīta par bērnudārza bērnu, viņu vecāku un audzinātāju iesaistīšanos labdarības akcijā,” atzīst Ira Žeigure, dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja.

sunči 6

sunči 7

sunči 8sunči 10

“Gulbenes 1.pirmssskolas izglītības iestādē jau daudzus gadus, atzīmējot Starptautisko Dzīvnieku aizsardzības dienu, organizē labdarības akciju, kuras laikā vāc ziedojumus suņiem un kaķiem, kuri nonākuši grūtībās, un palikuši bez saimnieku rūpēm un gādības. Šogad akcijā aicinājām piedalīties arī Stāķu pirmsskolas izglītības iestādes saimi.

Akcijas “Palīdzēsim dzīvniekiem!” laikā kopīgiem bērnu, vecāku, darbinieku un brīvprātīgo jauniešu spēkiem esam sarūpējuši 17 mājiņas un 2 guļvietas kaķiem,  ēdiena traukus, suņu rotaļlietas, našķus un gandrīz 250 kg dzīvnieku barības!

Akcijā saziedotās lietas nodotas Gulbenes Ķepaiņu draugu klubam un Alūksnes dzīvnieku patversmei “Astes un Ūsas”.

Ar prieku vērojam, ka katru gadu ziedojumi kļūst arvien dāsnāki, tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēku mūsu sabiedrībā atver savu sirdi labestībai un apzinās, ka katra dzīva radība ir pelnījusi žēlsirdību, rūpes un sapratni grūtā brīdī. To ikdienā mācām arī saviem pirmsskolas audzēkņiem - būt sirsnīgiem, iejūtīgiem, atbildīgiem, “ saka Inita Artistova, Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece.

Jana Igaviņa, Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste