IzglitibaLai gan Latvijas skolās sācies skolēnu brīvlaiks, zināšanas šobrīd papildina pedagogi, izmantojot gan tiešsaistes priekšrocības, gan tiekoties klātienē “zaļajā režīmā”.

“Rudens brīvdienu nedēļu mūsu skolotāji izmanto, lai profesionāli pilnveidotos. Nedēļas ieskaņā 103 novada pedagogi piedalījās metodiskajā nodarbībā par iekļaujošas

izglītības īstenošanu izglītības iestādēs. Šodien Alūksnes, Balvu un Gulbenes skolotāji piedalās Starpnozaru izglītības inovāciju centra organizētajā konferencē “Mācām skolēnus domāt dziļāk”. Kopumā šajā nedēļā skolotāji tiekas gan metodisko jomu sanāksmēs, gan tā ir mācīšanās grupās, gan attālināti piedalās katrs sava priekšmeta organizētajās aktivitātēs. Piemēram, rīt matemātikas skolotāji piedalās Jelgavas Valsts ģimnāzijas attālinātajā konferencē “Prasme mācīt, prasme vērtēt”. Šī ir rosīga nedēļa!

Kas attiecas uz Covid-19, vakar vairākās skolās jau  tika nodoti siekalu testi. Nedēļas nogalē to darīs Gulbenes novada vidusskolas skolēni. Jā, ir daži pozitīvi testa rezultāti, bet tā kā skolēni ir mājās, tā ir situācija, ko risina ģimene. Šobrīd ir ļoti grūti iezīmēt procesus, kādi  tie būs pēc divām nedēļām - sekojam līdzi valdības lēmumiem. Visticamāk, līdz 15. novembrim 4.-12.klašu skolēniem notiks attālinātās mācības, bet  1.-3.klašu bērni skolā atgriezīsies 1.novembrī, ” informē Edīte Kanaviņa, Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja.  

 Par skolēnu testēšanu brīvlaikā šeit:https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/par-skolenu-testesanu-skolas-brivlaika?fbclid=IwAR3Qw-ZOwm5Ko7_1mL9jWuCY-O1q-Ad1BUvHDphM7C42KxaAZb_nGtdNSDk

 

Jana Igaviņa,

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste