30.-31.janvārī Gulbenes bibliotēkā notika biedrības “Valmieras biznesa un inovācijas inkubators” organizēts seminārs – praktiskās apmācības „Etsy platforma E-komercijai”. Divu dienu garumā semināra apmeklētājiem bija iespēja izveidot savu „Etsy” kontu, kas piedāvā iespēju popularizēt un pārdot savas preces, roku darbus visā pasaulē. Šīs mājaslapas lietojums ļoti strauji pieaug, un tā ir lieliska iespēja cilvēkiem uzsākt savu personīgo mazo biznesu.

Apmācības organizētas, balstoties uz Gulbenes iedzīvotāju interesi, vēlmi mācīties par e-komerciju padziļināti un praktiski. Šāda vēlme izskanēja līdzīgā seminārā pirms gada.

Apmācībās piedalījās 15 Gulbenes novada mājražotājas, un divu dienu laikā tika atvērti 6 jauni interneta veikali, un 3 veikali ir tapšanas stadijā.

Dalībnieces izvēlējās piedalīties apmācībās, lai mēģinātu savu hobiju pārvērst uzņēmumā vai mazā biznesā, un pēc apmācībām uzskata, ka „Etsy” ir lielisks veids, kā sākt popularizēt savu produkciju, un iesaka šādas praktiskās apmācības veidot biežāk.

Dalībnieču piedāvātā produkcija ir daudzveidīga. Pārdošanā pieejamas rotaļlietas, piespraudes, rotaslietas, gan dažādi adījumi, tamborējumi (paklāji, šalles u.c).

Apmācības notika neformālā gaisotnē kopā ar vadītāju Jolantu Brūniņu, kurai pašai ir ”Etsy” veikals jau 3 gadus, kurā var iegādāties pašdarinātus adījumus, māšīnizšuvumus un rotaslietas. J.Brūniņa palīdzēja uzņēmējām reģistrēties mājaslapā, ievietot preces un pamācīja, kā labāk un efektīvāk rīkoties ”Etsy” platformā.

Jāsecina, ka mājražotājas ir ļoti ieinteresētas, lai arī turpmāk tiek veidotas apmācības tieši par personīgo uzņēmējdarbības izveidošanu, tās pilnveidošanu un attīstības iespējām.

Pasākums notika ES Mūžizglītības programmas GRUNTVIG partnerības projekta „E-Rurality” ietvaros sadarbībā ar Valmieras Biznesa un inovācijas inkubatoru. Apmācības finansēja Gulbenes novada dome.