Drukāt
Mūsdienās gandrīz katrā mājā atrodama lielāka vai mazāka fotokamera, jo cilvēki vēlas iemūžināt dzīves spilgtākos notikumus, bet tikai retais izmanto visas fotoaparāta iespējas.

Trešajā Tirzas pagasta iedzīvotāju forumā tā dalībnieki izteica vēlmi mācīties fotografēt. Šī ideja tika īstenota Tirzas pamatskolas organizētajās apmācībās, laikā no 24.oktobra līdz 5.decembrim. 15 nodarbību dalībniekiem no Tirzas, Jaungulbenes, Lizuma un Gulbenes bija iespēja gan apgūt fotografēšanu pašos pamatos, gan izzināt spoguļkameru lietošanas iespējas. Apmeklētāji atzina apmācības par ļoti noderīgām. “Sapratu, ka fotoaparātam ir ne tikai automātiskais režīms” saka kāda apmeklētāja. Kādai citai kursantei apmācības palīdzējušas saprast, ka viņai patīk fotografēšana. Bet citi ir iemācījušies fotoaparāta daudzās funkcijas izmantot pareizi. Kursanti saka lielu paldies pasniedzējai Sandrai Dikmanei par ļoti profesionālām, kvalitatīvi sniegtām zināšanām un praktiskām iemaņām un cer kādreiz apmācības turpināt: iegūt vēl padziļinātas zināšanas un izzināt fotogrāfiju apstrādes mākslu. Kursus noslēdzot, ir tapusi kopīga fotoizstāde.

Programmas ietvaros notika arī apmācības dizaina priekšmetu gatavošanā no otrreiz izmantojamiem materiāliem. Paldies brīvprātīgajai tirzmalietei Aldai Kuzmai, kuras vadībā tapuši skaisti interjera rotājumi. Arī šie darbi aplūkojami izstādē Tirzas kultūras namā.

Paldies Tirzas pagasta pārvaldei, sociālās aprūpes centra “Tirza” vadītājai Mairai Ivanovai un Tirzas pagasta bibliotēkas vadītājai Agritai Petrovskai par atbalstu un sadarbību programmas īstenošanā.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Fotogrāfijas un interjera dizaina priekšmeti pašu rokām” realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu EUR 440.00. Finansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Iveta Ziepniece, apmācību koordinatore