12. un 13.martā Druvienas pamatskolā aizvadītas Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmas “Klūdziņu grozu pīšanas pamati “ pirmās nodarbības.

 Meistare Inese Zvejniece ir ļoti gandarīta, ka šīm nodarbībām pieteikušies patiešām ieinteresēti cilvēki. Vairākiem no viņiem jau iepriekš bijusi kāda saskare ar šo amata prasmi, bet līdz galam nav apgūta vai daudz kas piemirsies. Izlasot informāciju par kursu piedāvājumu, viennozīmīgi izlēmuši izmantot iespēju un vēlreiz atgriezties pie zināšanu un prasmju atjaunošanas. Tā kā Gulbenes novadā citi meistari nepiedāvā šāda amata prasmju apguvi, tad mūsu programmā piedalās ne tikai druvēnieši, bet arī interesenti no Lizuma, Stāmerienas, Mālmuižas, Gulbenes, Jaungulbenes un Lejasciema, kopā 11 dalībnieki. Inese neskopojas ar savām zināšanām un nebaidās no konkurences, jo kā jebkurš īsts meistars saprot, ka ne visi, kuri apgūst šo prasmi, arī ikdienā nopietni ar to nodarbosies. Klūdziņu pīšana prasa ļoti lielu pacietību, nopietnu laika ieguldījumu materiālu vākšanā un sagatavošanā.

Pirmajā nodarbībā dalībnieki iepazinās ar klūdziņu pīšanas teorētisko pusi, materiāliem, darba rīkiem un mācījās pīt groziņa pamatni – saulīti. Viņi saņēma arī pirmo mājas darbu – doties dabā un savākt klūdziņu materiālu, ko paši pēc tam izmantos pīšanā.

Lai izdodas saglabāt interesi un vēlmi darboties arī nākamajās nodarbībās!

Projekta koordinatore,
Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova

Programmas realizācija notiek ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu.