klug01

8. maijā noslēdzās pieaugušo neformālās izglītības programmas “Klūdziņu grozu pīšanas pamati” nodarbības Druvienas pamatskolā. Tās sākās 12. un 13. martā, kad meistare Inese Zvejniece vadīja pirmās nodarbības 11 dalībniekiem no Druvienas, Lizuma, Stāmerienas, Mālmuižas, Gulbenes, Jaungulbenes, Lejasciema, Rankas, Kārkliem un Mārupes.

Programmas mērķis bija, lai, apgūstot klūdziņu pīšanas prasmes, iedzīvotājiem būtu iespēja ekonomēt savu ģimenes budžetu, vairākas lietas pagatavojot pašiem. Ar laiku apgūstot tās ļoti labā līmenī - iespēja sākt savu uzņēmējdarbību, kļūt pašnodarbinātiem. Līdz šim ir pieredze, ka vairāki iepriekšējo programmu dalībnieki rokdarbus izgatavo ne tikai sev un savas ģimenes vajadzībām, bet ar saviem izstrādājumiem piedalās pagasta rudens un pavasara tirgos, tirdziņos Gulbenes novada svētkos un Druvienas cilts pasākumos, kā arī darinājumus bieži izmanto kā dāvanas draugiem un radiniekiem.

Programmas dalībnieki apguva teorētiskās un praktiskās zināšanas par klūgu pīšanai nepieciešamajiem materiāliem un to iegūšanu, sagatavošanu, nepieciešamo aprīkojumu un darbarīkiem. Paši vāca klūgu materiālu, mizoja to un šķiroja. Guva ieskatu par dažādiem klūgu pinumu izstrādājumiem. Apmācību noslēgumā, 8. maijā, katrs dalībnieks patstāvīgi nopina savu grozu.

Apmācības noritēja ļoti pozitīvā gaisotnē. Dalībnieki atzina, ka jauniegūtās zināšanas un prasmes noteikti pilnveidos, turpinot pīt grozus. Šī nodarbošanās kļūs par patīkamu vaļasprieku un aizraušanos, kas neprasa finansiālus ieguldījumus, vien pašu laiku un vēlēšanos darīt. Rezultāts ir iepriecinošs visiem – gan pašiem, gan draugiem un paziņām.

Dalībnieku ļoti svarīga atziņa bija: “Tikai pats iepazīstoties ar šo amata prasmi, uzzinot, cik daudz laika un enerģijas prasa klūdziņu pīšana, pavisam citādām acīm tirgos skatīšos uz pinumiem un pīšanas meistariem. Tagad zinu, cik patiesībā vērtīgi ir šie izstrādājumi!”

Programmas dalībnieki viennozīmīgi izteica vēlmi turpināt klūdziņu pīšanas apguvi – gan sloksnīšu pinumus, gan citus apaļo klūdziņu izstrādājumus. Viņi vēlreiz labprāt atgrieztos Druvienā pie sirsnīgās un zinošās pasniedzējas Ineses Zvejnieces.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Klūdziņu grozu pīšanas pamati”” realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 500,00 EUR. Finansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Projekta koordinatore,
Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova