Laikā no 15.02.-14.05. Rankas mūžizglītības centrā notika   pieaugušo neformālās izglītības programmas “Fotografēšana ar spoguļkameru” apmācība.

Sākotnēji apmācībai bija pieteikušies 15 interesenti, bet dažādu apstākļu dēļ līdz finišam nonāca 10 kursanti. Pavisam notika 8 nodarbības, katra 4 stundu garumā. Kursus vadīja Sandra Dikmane. Katra kursu nodarbība tika sadalīta 4 daļās. I daļa mājas darba demonstrēšana un analīze. Kursanti atrādīja mājās sagatavoto foto materiālu (savā informācijas nesējā), vērtēja veiksmes, analizēja kļūdas.

II daļa teorētiskā daļa (lekcija) par programmā paredzētu tēmu. III daļa uzdevums. Kursantes saņēma uzdevumu par attiecīgo fotografēšanas režīmu un meklēja piemērotu vietu vai objektu, lai fotografētu ar savu spoguļkameru. IV daļa uzdevuma analīze, kad tika analizētas pieļautās kļūdas un nepilnības. I, II, IV daļa notika Rankas mūžizglītības telpās, III daļā tika izmantotas kultūras nama dažādas telpas, un apkārtne.

04.05. nodarbības III daļa notika Rankas muižā- tika fotografētas muižas ēkas un dabas skati.

Kursanti kursos apgūto vērtē ļoti atzinīgi:

“Ar spoguļkameru darbojos pirmo reizi. Iemācījos ar to apieties, iestatīt, saskatīt fotoobjektus. Iemācījos ko nozīmē fotografēt kvalitatīvi. Iemācījos ļoti daudz par kompozīciju, gaismām un ēnām, asumu.

Kā izmantot manuālās fotografēšanas režīmu. Fotografējot ikdienā, iegūt kvalitatīvākas un skaistākas fotogrāfijas bez lielas bilžu apstrādes.

Es iemācījos kā bildēt priekšmetus tumsā, gaismā, tuvumā. Jaunas zināšanas man palīdzēs manā jaunajā darbā uzņemt kvalitatīvus fotoattēlus preču katalogiem. Iemācījos spēlēties ar gaismu. Jaunas zināšanas palīdzēs fotografēt daudz kvalitatīvāk. Žēl, ka kursi tik īsi, vēl tik daudz vajag iemācīties. Paldies mūsu pasniedzējai Sandrai par sniegtajām zināšanām”

Daudzām kursantēm kursi deva impulsu turpināt apgūt fotografēšanu, iegādāties kvalitatīvu foto aparātu. Tā kā kursu programma licencēta 2 gadiem kursu pēdējā nodarbībā nolēmām nākamajā gadā apmācību turpināt. Apmācību noslēgumā visas kursantes saņēma apliecību par 32 stundu pieaugušo neformālās izglītības programmas „Fotografēšana ar spoguļkameru” apguvi.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Fotografēšna ar spoguļkameru” tika realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 484,00 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Rankas pagasta mūžizglītības centra vadītāja Laima Braše