Ātrajā un modernajā „eiropeiskajā” ikdienas skrējienā brīžiem esam piemirsuši savas tautas vērtības, un ēdieni ir viena no tām, ar ko mēs esam atšķirīgi un būsim atšķirīgi. Jaunākā paaudze vairāk pārzina citu tautu virtuvi un bieži “fano” par „makdonaldiem”, bet par mūsu pašu „bukstiņputru” rauc degunu. Taču tā gatavoja, veselīgi ēda un dzīvoja mūsu senči.

               Lai atjaunotu zināšanas latviešu tradicionālo ēdienu gatavošanā, sabiedrība ar ierobežotu atbildību mācību centrs „AUSTRUMVIDZEME” organizēja pieaugušo neformālās izglītības programmu „GARŠU VARAVĪKSNE LATVIEŠU SVĒTKU GALDĀ”. Mācības notika divus mēnešus – oktobrī un novembrī. Mācībās piedalījās Gulbenes novada iedzīvotāji no pilsētas un Stāmerienas, Jaungulbenes un Galgauskas pagastiem.

Kursu tēma bija latviešu nacionālā virtuve - latviešu virtuves ēdienu sortiments, īpatnības un daudzveidība. Praktiskajās nodarbībās tika gatavoti ēdieni Mārtiņdienai, Ziemassvētkiem, Lieldienām un Līgo vakaram.  

Iecienītākie latviešu tradicionālās virtuves ēdieni ko dalībnieki vēlējās iemācīties pagatavot bija:

gaļas ēdieni - asinsdesa (putraimdesa), vārīta cūkas galva vai cūkas šņukurs un cūkas cepetis;

saldie ēdieni - buberts, rupjmaizes kārtojums, maizes zupa, biguzis vai medus rausis;

dzērieni - piens, rūgušpiens, kvass, bērzu sulas, maizes alus un dažādas zāļu tējas: kumelīšu, piparmētru, liepziedu, ķērpju, pelašķu, nātres, asinszāles, vērmeles un citas.

Izglītojamajiem patika savstarpējā komunikācija, atjaunotas zināšanas par senām senču tradīcijām, receptēm un pagatavošanu. Dalībnieki izteica vēlmi mācīties par ēdienu gatavošanu no citu tautu virtuvēm, piemēram, no itāļu vai franču virtuves.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “GARŠU VARAVĪKSNE LATVIEŠU SVĒTKU GALDĀ” tika realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 500,00 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

SIA mācību centrs “Austrumvidzeme” direktore Aija Kalēja