Rankas pagasta mūžizglītības centrā divus mēnešus ik sestdienu pulcējās dažāda vecuma sievietes, kuras vēlējās apgūt prasmi aust lakatu uz rāmja.

                Soli pa solim kursu dalībnieces apguva šo netradicionālo aušanas tehniku. Aužot uz rāmja, iegūst trijstūra formas lakatu, kas ir lielisks jebkura tērpa papildinājums. Programmas ietvaros dalībniecēm bija jānoauž divi lakati, taču azarts bija tik liels, ka tapa daudz vairāk darbu, veltot tiem ne vienu vien vakara un nakts stundu. Katrs lakats ir kā mākslas darbs – pārsteidzošs ar krāsu salikumu savu vienreizīgumu. Zīmīgi, ka katrai dalībniecei izveidojās pat savs “rokraksts”.

                Jau aušanas procesā tika īpaši domāts par lakata pielietojumu – valkātāja būs pati vai tas būs kādam tuvam un mīļam cilvēkam. Tā kā tuvojas Ziemassvētki, tad daudzām kursu dalībniecēm tapa lakati svētku dāvanām. Pieci lakati tapa Rankas folkloras kopai.

Pozitīvi šos kursus novērtēja to dalībnieces: “Iemācījos šo aizraujošo tehniku, kā uz rāmja siet lakatus; iemācījos spēlēties ar krāsām un priecāties par jauko rezultātu; iemācījos aust dažādās tehnikās; tā ir lieliska iespēja radoši izmantot dziju krājumus un sagatavot jaukas dāvanas; varēšu papildināt ģimenes budžetu, lakatus pārdodot tirdziņos.”

9.decembrī apmācību dalībnieces un citi interesenti pulcējās uz izstādes “Rakstu rakstiem izrakstīju…” atklāšanu, kur vienkopus varēja aplūkot lakatus un priecāties par košo un dzīvespriecīgo krāsu gammu, kuri vēlāk greznos savas darinātājas.

Apmācības notika pieaugušo neformālās izglītības programmas “Aušana uz rāmja” ietvaros. Programma tika iesniegta Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā un guva Gulbenes novada domes līdzfinansējumu (Licences Nr.GND/2.19/16/23).

Kursu vadītāja Līga Lāce