nes1612

Varbūt daudziem šķiet, ka, kas tad tur – jebkurš var makšķerēt, un makšķeri katrs pats var uztaisīt. Bet arī ar iedotu makšķeri, bez paskaidrojumiem, noteikumiem un instrukcijas, tā būs tikai parasta “pīcka”, kura likumu nezināšanas gadījumā var novest arī pie naudas soda un ne tikai. Jā, makšķerēšana nav nemaz tik vienkārša. Pastāv likumi, noteikumi (gan rakstīti, gan nerakstīti), kas jāievēro, lai noķertā zivs patiešām būtu tava.

Pateicoties pieaugušo neformālās izglītības programmai “Ne asakas!” novembrī un decembrī ikvienam interesentam Kalnienā bija iespēja pie aizrautīga makšķernieka Ričarda Ostrovska apgūt gan makšķerēšanas teorētisko pusi, kas attiecas uz likumiem un noteikumiem, gan praktisko pusi – makšķeres sagatavošanu darbam, tāpat arī apmācību dalībnieki viesojās “Sillakas” dīķos Priekuļu novadā, kur audzē dažādas zivis. Pieredzējušākie makšķernieki dalījās savā pieredzē un dižojās ar lielākajiem lomiem.

Kā atzīst apmācību dalībnieki, šādas tikšanās ir vajadzīgas, lai iegūtu ko jaunu un dalītos pieredzē. Puse no dalībniekiem pirmo reizi piedalījās biedrības KAPO organizētās apmācībās, kas liecina, ka biedrība līdz šim vēl nav aptvērusi visu potenciālo mērķauditoriju.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Ne asakas!” (licence Nr.GND/2.19/16/19) tika realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 400 euro apmērā. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā. Programmu realizēja biedrība KAPO.

Inga Lapse,
biedrība KAPO